Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Michał Kubiak liderem polskiego zespołu

Michał Kubiak liderem polskiego zespołu

Polscy siatkarze zakończyli fazę grupową mistrzostw Europy z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie. We wszystkich spotkaniach zaprezentowali jednak równy poziom w przyjęciu. W ataku zaś najlepiej radził sobie Michał Kubiak.

W pierwszej rundzie mistrzostw Polacy atakowali ze średnią skutecznością 47%. Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej ekipie był Michał Kubiak. Przyjmujący biało-czerwonych w dwóch pierwszych spotkaniach zdobył bowiem łącznie 30 punktów. Tuż za nim, z 28 oczkami na koncie, znaleźli się Bartosz Kurek i Jakub Jarosz. Drugi z naszych atakujących, Piotr Gruszka, zanotował w sumie 15 udanych ataków. Takim samym wynikiem mogą pochwalić się, nasz najmłodszy reprezentant, Mateusz Mika oraz Piotr Nowakowski. 13 punktów w ataku, to z kolei wynik Marcina Możdżonka, 9 – Michała Ruciaka, zaś 6 – Grzegorza Kosoka.

Najrówniej i najlepiej polscy siatkarze spisują się jak dotąd w przyjęciu. We wszystkich trzech meczach wykazali się w tym elemencie wysoką skutecznością, notując, kolejno, 57%, 69% i 73% poprawnego przyjęcia, co łącznie daje średni wynik 66%. Liderem pod tym względem jest libero Krzysztof Ignaczak, który w trzech spotkaniach fazy grupowej odbierał zagrywki przeciwnika ze średnią skutecznością 67%. Z dobrej strony pokazali się też podstawowi przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek i Michał Kubiak. Suma ich wyników w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła to, odpowiednio, 58% i 67%.

W polu serwisowym Polacy stawali aż 277 razy, z czego 39 prób zepsuli, w tym aż 17 w meczu ze Słowacją. Z kolei 17 zagrywek okazało się punktowych. Najwięcej asów zdobył w polskiej ekipie Bartosz Kurek (4). Po trzy oczka w tym elemencie mają na swoim koncie Piotr Nowakowski i Jakub Jarosz, po dwa Michał Kubiak i Grzegorz Kosok, zaś po jednym Marcin Możdżonek, Michał Ruciak i Mateusz Mika.Blokiem biało-czerwoni zdobyli w sumie 28 oczek. Indywidualnie najlepszym wynikiem może się tutaj pochwalić Marcin Możdżonek. Środkowy polskiej kadry i zarazem najwyższy jej siatkarz siedmiokrotnie zatrzymał tym elementem przeciwników. Tuż za nim, z pięcioma skutecznymi blokami, uplasował się jego towarzysz ze środka Piotr Nowakowski. Trzykrotnie blokiem punktowali Michał Kubiak, Grzegorz Kosok i Piotr Gruszka, dwukrotnie Bartosz Kurek i Mateusz Mika, zaś po jednym oczku dołożyli Łukasz Żygadło, Michał Ruciak i Fabian Drzyzga.

Podopieczni trenera Anastasiego w I fazie mistrzostw zdobyli łącznie 251 punktów. Popełnili przy tym aż 75 błędów własnych. W grze polskiego zespołu widać jednak potencjał. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania będą w wykonaniu wciąż aktualnych mistrzów Europy coraz lepsze.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved