Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Jesteśmy optymistami

Michał Kubiak: Jesteśmy optymistami

fot. archiwum

Z jedną wygraną i dwiema porażkami na koncie Polacy awansowali do kolejnego etapu mistrzostw Europy. - Czas pokaże, co ten turniej nam przyniesie. My wszyscy jesteśmy optymistami i na dzień dzisiejszy czujemy się bardzo dobrze - mówi Michał Kubiak.

Ostatni mecz grupowy reprezentacji Polski przeciwko Słowacji miał dosyć niecodzienny przebieg. Trener Andrea Anastasi znając wynik spotkania Bułgaria – Niemcy i wiedząc, że nasi siatkarze już awansowali do dalszego etapu rozgrywek, dał pograć rezerwowym zawodnikom. W związku tym spotkanie z kwadratu dla rezerwowych oglądał Michał Kubiak, który do tej pory był obok Bartosza Kurka najlepiej punktującym z polskich graczy. – Na pewno trener dał pograć zawodnikom, którzy w tym turnieju mniej grali, mieli rozruszać się, bo nie wiadomo w którym momencie oni również będą potrzebni – mówi Kubiak – Dla mnie osobiście ten mecz się odbył tylko po to, żeby się odbył.

Zawodnicy z drugiej szóstki mieli sobie pograć i się rozruszać, ale czy mieli też wygrywać? Z układu drabinki jasno wynikało, że porażka ze Słowacją Polakom po prostu bardziej się opłaca, bo oznacza uniknięcie w ćwierćfinale reprezentacji Rosji. – Trener z tego co się orientuję, przed samym wyjściem na boisko powiedział chłopakom, żeby grali jak najlepiej potrafią, żeby grali tak, żeby wygrać – mówi przyjmujący biało-czerwonych.

Po raz kolejny system rozgrywek na dużej imprezie siatkarskiej wręcz zachęca do kombinowania i wybierania sobie w ten sposób teoretycznie łatwiejszych rywali. Jednak Michał Kubiak uważa, że po prostu trzeba taki układ zaakceptować. – Ktoś wymyślił taki system, taki system jest, my tego nie możemy zmienić ani nikt tego nie zmieni. Organizator ma prawo do ustalania systemu rozgrywek, także taka jest jego wola.W zeszłym roku podczas mistrzostw świata drabinka turniejowa też zachęcała do kalkulacji, jednak Polacy nie skorzystali z tej możliwości i dosyć szybko pożegnali się z turniejem. W tym roku postąpili całkowicie inaczej. Który sposób postępowania jest zdaniem Michała Kubiaka lepszy? – To się okaże. Czas pokaże, co ten turniej nam przyniesie. My wszyscy jesteśmy optymistami i na dzień dzisiejszy czujemy się bardzo dobrze, czujemy się mocni, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na pewno nie zdeprymował ani nie zniechęcił nas przegrany mecz z Bułgarią, a wręcz przeciwnie, dodał nam jeszcze więcej wiary w to, że z troszeczkę lepszą grą niż w tamtym spotkaniu i ze szczęściem, które mogło nam dopisać, na pewno możemy pokonać Czechów, Słowaków i obojętnie kogo na tym turnieju.

Trzecie miejsce w grupie Polaków oznacza, że jutrzejszy mecz o ćwierćfinał nasi reprezentanci zagrają z Czechami. – Na pewno bardziej nas cieszy ten układ, niż ten z Rosją w ćwierćfinale, to bez wątpienia. Natomiast teraz musimy zrobić wszystko, żeby dobrze przygotować się do meczu z Czechami, wyjść na ten mecz maksymalnie skoncentrowanymi i po prostu dać z siebie maksa.

Jeszcze rok temu współgospodarze europejskiego czempionatu nie wydawaliby się nam specjalnie groźnym rywalem, jednak w tegorocznym Memoriale Wagnera Polacy przegrali z nimi 0:3. – Umówmy się, na dzień dzisiejszy ja nie widzę drużyny, której moglibyśmy się dalej bać na tym turnieju. Przy naszej dobrej grze takiej, jaką zaprezentowaliśmy w pierwszych dwóch meczach, jeżeli nam będzie siedzieć zagrywka, tak jak siedziała w pierwszych dwóch spotkaniach, to z Rosją powinnyśmy sobie również poradzić – zapowiada Michał Kubiak.

*W Pradze wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved