Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Mecz Gwiazd Młodej Ligi

Mecz Gwiazd Młodej Ligi

fot. archiwum

- W nadchodzącym sezonie chcemy nadać rozgrywkom Młodej Ligi zdecydowanie wyższą rangę niż przed rokiem - mówi Waldemar Wspaniały, który z ramienia Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. będzie odpowiedzialny za młodzieżową ekstraklasę.

Jest przygotowywany program marketingowy dla Młodej Ligi. Mecze mają być transmitowane w Internecie, a TV PlusLigi przygotuje raz w tygodniu specjalny program.

Chcemy wybierać szóstkę kolejki, a po zakończeniu rozgrywek rozegrać Mecz Gwiazd Młodej Ligi – mówi Waldemar Wspaniały, który przed mistrzostwami Europy rozpoczął objazd klubów biorących udział w rywalizacji. Odwiedził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel.

Z szefami klubów i trenerami Michałem Chadałą oraz Leszkiem Dejewskim rozmawiałem o przygotowaniach do sezonu. Trenerzy mówili o warunkach w jakich przygotowują, o sposobach finansowania młodych sekcji, o wieku zawodników którzy zagrają oraz o swoich obawach. Chcę zebrać opinie wszystkich klubów, w najbliższym czasie zamierzam udać się do Bydgoszczy i Gdańska – powiedział Waldemar Wspaniały. Dodał on, że kadry ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla są bardzo szerokie i liczą po około 20 osób.W poprzednim sezonie, inauguracyjnym Młodej Ligi, Waldemar Wspaniały był trenerem zespołu PlusLigi Delecty Bydgoszcz. – Temat rozgrywek młodzieżowych jest mi dobrze znany. Kontaktowałem wiele razy z trenerem Krzysztofem Kowalczykiem. Pięciu jego podopiecznych trenowało z pierwszym zespołem, a trzech Łukasz Owczarz, Tomasz Bonisławski i Marcin Waliński debiutowało w PlusLidze – zakończył Waldemar Wspaniały.

*Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (mlodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved