Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Ratajczak: Czekam na swoją szansę

Artur Ratajczak: Czekam na swoją szansę

fot. archiwum

- Ciężko pracuję i czekam na swoją szansę. Jeżeli tylko się pojawi wykorzystam ją w 100% i postaram się tym samym zdobyć zaufanie szkoleniowca - mówi Artur Ratajczak, jeden z najbardziej utalentowanych środkowych młodego pokolenia grających w PlusLidze.

Po piątkowej porażce z Politechniką w pełni zrewanżowaliście się stołecznym wygrywając 3:1. Jak z perspektywy boiska wyglądało to spotkanie?

Artur Ratajczak:Do sparingu podeszliśmy skoncentrowani, każdy na boisku doskonale wiedział co ma robić. Realizowaliśmy założenia taktyczne, mieliśmy odprawę wideo, na której wiele elementów sobie omówiliśmy. Pozostało tylko wyjść i robić swoje. Jeżeli chodzi o atmosferę na boisku uważam, że była bardzo dobra.

Na boisku był pan jednym z wyróżniających się zawodników. Jest pan zadowolony ze swojego występu? Chyba nieczęsto zdarza się punktować blokiem aż sześć razy?To prawda, udało mi się w tym meczu przytrzymać blokiem drużynę przeciwną z czego jestem bardzo zadowolony. W ostatnim czasie dużą wagę przykładamy właśnie do tego elementu, co powoli zaczyna przynosić oczekiwany efekt, aczkolwiek jest jeszcze dużo do poprawienia i mnóstwo pracy przede mną.

Jeżeli chodzi o moją grę to mogę powiedzieć jedynie tyle, że dostałem szanse od trenera i staram się ją wykorzystać jak tylko mogę.

Skoro o trenerze mowa… Jak układa się współpraca z nowym szkoleniowcem?

Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony ze współpracy z trenerem Rysiem. Podobają mi się jego metody treningowe, a także fakt, iż podchodzi do każdego zawodnika indywidualnie, co pomaga w podniesieniu swoich kwalifikacji siatkarskich.

W przerwie wakacyjnej Lotos Trefl przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową, zdołał się już pan poznać z nowymi kolegami?

Trenujemy ze sobą już jakiś czas, mieliśmy okazje się zapoznać. Uważam, że ekipa jest bardzo w porządku, dogadujemy się bez żadnego problemu. Myślę, że pod względem personalnym sezon będzie bardzo udany. W drużynie jest dużo ciekawych osób, tak jak miało to miejsce w zeszłym sezonie. Korzystając z okazji pozdrawiam kolegów i życzę powodzenia w nowych klubach jak i w życiu prywatnym.

W nadchodzącym sezonie o miejsce w wyjściowym składzie Lotosu Trefla będzie walczyło czterech zawodników. Jak pan widzi swoje szanse na grę w PlusLidze?

Na każdym treningu daję z siebie ile tylko mogę. Ciężko pracuję i czekam na swoją szansę. Jeżeli tylko się pojawi wykorzystam ją w stu procentach i postaram się tym samym zdobyć zaufanie szkoleniowca.

Na co w tym sezonie będzie stać Lotos Trefl?

Nie chcę bawić się w proroka, stawiamy przede wszystkim na ciężką pracę, a zobaczymy co czas pokaże. W każdym meczu będziemy wychodzić po zwycięstwo… Jak się to potoczy sezon – zobaczymy już niebawem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved