Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Raul Lozano o przegranych ME

Raul Lozano o przegranych ME

fot. archiwum

Reprezentanci Niemiec jechali do Pragi z chęcią udowodnienia swojej wartości i zawalczenia o najwyższe cele. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, podopieczni szkoleniowca Raula Lozano przegrali wszystkie mecze i odpadli już po I rundzie.

Dla naszych zachodnich sąsiadów mistrzostwa zakończyły się parę godzin temu. Wszystkie trzy spotkania w pierwszej rundzie przegrali oni 1:3. Najpierw z Polską, następnie ze Słowacją i na koniec z Bułgarią. Ostatni mecz był zdecydowanie najlepszym w ich wykonaniu, jednak to nie pozwoliło uratować sytuacji.

Kibice jako powody niemieckiej porażki podają najczęściej nerwowość na boisku, słaby serwis oraz nieskuteczny blok. Wiele kontrowersji wzbudziły także wybory Raula Lozano, który dwa pierwsze mecze rozpoczynał z Jochenem Schöpsem na ataku, podczas gdy na ławce siedział dobrze dysponowany Gyorgy Grozer.

Co poszło nie tak na mistrzostwach Europy?– Na początku chciałbym zaznaczyć, że trafiliśmy do bardzo mocnej i najbardziej wyrównanej grupy. Poza tym na dzień przed turniejem kontuzji nabawił się Sebastian Schwarz, który jest bardzo wartościowym graczem dla naszej ekipy. Należy również zauważyć, że poza pierwszymi setami z Bułgarami oraz Polakami, wszystkie partie przegrywaliśmy na przewagi. Nie graliśmy najgorzej na przestrzeni całego turnieju, ale zawodziliśmy w końcówkach. Jeśli byśmy je wygrali, bylibyśmy bohaterami, teraz jesteśmy przegranymi.

Czy w kadrze są problemy w komunikacji oraz psychice?

– Jestem trenerem reprezentacji już trzeci rok. Wcześniej nie mieliśmy problemów komunikacyjnych i tak jest też teraz. Nie widzę również problemów psychologicznych.

Dlaczego zagrywka nie funkcjonowała odpowiednio?

– Przykładaliśmy dużą wagę do tego elementu podczas spotkań sparingowych w Brazylii oraz w czasie obozu przygotowawczego w górach. Niestety na mistrzostwach Europy ten element nie „zaskoczył". Zagrywka jest sprawą indywidualną i niepowiązaną z pozostałymi elementami gry. Oczywiście mogło stać się tak za sprawą presji, która była znacznie większa niż w meczach towarzyskich.

Niedługo rozpoczniecie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich…

– Musimy odbudować pewność siebie, to będzie bardzo ważne w tych eliminacjach. Istotne jest również to, żeby zawodnicy rozwijali się w klubach, bo reprezentacja ma niewiele czasu na przygotowania.

Słowo o nowym zawodniku w drużynie – Lukasie Kampa?

– Zagrał bardzo dobrze i jego rozwój jest zauważalny. Pomógł drużynie w każdym elemencie gry: zagrywce, bloku oraz obronie.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved