Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ivana Plchotova: Polki mają szansę na strefę medalową

Ivana Plchotova: Polki mają szansę na strefę medalową

fot. archiwum

- Widać było dzisiaj mało świeżości w zespole polskim, poza tym Jekatierina Gamowa była nie do zatrzymania - stwierdziła po meczu Polek z Rosjankami reprezentantka Czech i dąbrowskiego MKS. Czeszki zmierzą się z naszą reprezentacją na ME.

W ostatni memoriałowy dzień zmagań siatkarskich na widowni wraz z wiernymi kibicami reprezentacji Polski zasiadła razem z Valerio Savio zawodniczka Tauronu MKS-u Dąbrowy Górniczej Ivana Plchotova, reprezentantka Czech, również jak nasze siatkarki przygotowująca się do mistrzostw Europy. Na pytanie o idee Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej rozgrywanego po raz trzeci z rzędu powiedziała, że turniej pod takim patronatem to nic innego jak przywoływanie pamięci Agaty Mróz-Olszewskiej, stwierdziła, że przychodząc tutaj dzisiaj pragnie oddać jej hołd. Postawa Agaty według Ivany Plchotovej doprowadziła do szerzenia humanitarnych gestów w postaci oddawania krwi i szpiku kostnego celem ratowania innych. – Jakże pięknie brzmi wypowiedziane ustami córeczki Agaty Mróz-Olszewskiej stwierdzenie „Podaruj innym cząsteczkę siebie" – dodała.
Kontynuując o III Memoriale podniosła, że w tym roku jest jej smutno, że nie może grać w tym roku w tym turnieju, który oceniła bardzo wysoko i przypomniała, że w roku ubiegłym reprezentacja Czech brała udział w tym Memoriale i ona sama zaangażowana była w to przedsięwzięcie po przez uczestnictwo w zeszłorocznym turnieju.

Przed ostatnim spotkaniem Ivana Plchotova pokusiła się na ocenę szans polskiego zespołu w potyczce z Rosjankami. – Nie widziałam ostatnio zespołu z Rosji w grze, wczoraj podobno Chorwatki były bliskie pokonania rosyjskiej drużyny i sprawienia sporej niespodzianki. W mojej ocenie Polki to mocny i klasowy zespół i ma duże szanse na pokonanie Rosjanek.

Ivana twoje przewidywania nie sprawdziły się, jak ocenisz dzisiejsze, zakończone spotkanie pomiędzy gospodyniami turnieju, a obecnymi mistrzyniami świata, Rosjankami.Ivana Plchotova:Widać było dzisiaj mało świeżości w zespole polskim, poza tym Jekatierina Gamowa była nie do zatrzymania.

A jak ocenisz szanse reprezentacji Polski z perspektywy zbliżających się mistrzostw Europy i jak wyglądają wasze przygotowania do tego europejskiego turnieju?

Polska ma bardzo duże szanse na pozycje medalową, my też o medale będziemy walczyć. Teraz przygotowujemy się i szlifujemy formę, ostatnio graliśmy sparingi z Bułgarkami, Włoszkami i Holandią, przed nami jeszcze kontrolne spotkania w Niemczech.

Los sprawił, że w grupie spotkają się reprezentacje Czech i Polski.

Bardzo cieszę się na ten mecz i mam nadzieję, że mecz pomiędzy nami (Czechami – przyp. red.) i Polską będzie meczem o pierwsze miejsce w tej grupie i ten mecz dla mojego zespołu ułoży się szczęśliwie

Po mistrzostwach Europy wracasz do Dąbrowy Górniczej i razem z Tauronem MKS-em kolejna walka o medale, tym razem mistrzostw Polski.

Oczywiście, ze będziemy z moim zespołem walczyć o najwyższe lokaty. Co prawda jeszcze nie widziałam wszystkich dziewczyn, ale zapewniam, że stworzymy ciekawy i silny zespół, a cele postawimy sobie bardzo wysoko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved