Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni Radom zwyciężają w Wyszkowie

Czarni Radom zwyciężają w Wyszkowie

Czarni Radom okazali się najlepsi w Turnieju o Puchar Burmistrza Wyszkowa, drugie miejsce zajęli siatkarze z Rząśni. Na podium uplasowała się też ekipa z Hajnówki. Bardzo gościnna okazała się drużyna Campera Wyszków, która zajęła ostatnie miejsce.

W pierwszym dniu imprezy, rozegrano cztery spotkania. Meczem otwarcia był pojedynkiem pomiędzy gospodarzami Camperem Wyszków, a Czarnymi Rząśnia. Premierowa odsłona nie należała do miejscowych siatkarzy. Nie potrafili poradzić sobie z mocną zagrywką podopiecznych Dariusza Parkitnego. Ostatecznie ulegając im do 22. Kolejny set był już bardziej wyrównany, Czarni odskoczyli wyszkowianom po skutecznych atakach Kamila Parkitnego i prowadzili 9:5. Miejscowi nie zamierzali składać broni. Dzięki mocnym zagrywkom Pawła Kaczorowskiego był remis po 11. Camper po dwóch punktowych blokach wyszedł na prowadzenie 15:13. Jednak w końcówce znów dał o sobie znać Parkitny. Jego zagrywka i dobre ataki dały zwycięstwo w tym secie 25:22. Set numer trzy również nie był szczęśliwy dla zawodników Piotra Szulca. Mimo walki punkt za punkt na początku partii, gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki. Siatkarze z Rząśni odrzucali przeciwnika od siatki swoją mocną zagrywką. Mimo pogoni i punktowych serwisów Pawła Kaczorowskiego, Camper nie dał rady i musiał uznać wyższość Czarnych. Ten set 25:22 dla zespołu z województwa łódzkiego.

Camper Wyszków – Czarni Wirex Rząśnia 0:3

Drugie niezwykle ciekawe spotkanie stoczyli siatkarze z Hajnówki i Radomia. Wynik spotkania otworzył doskonale znany z parkietów PlusLigi Robert Prygiel. Czarni Radom już na początku odskoczyli rywalom. Z czasem gra Pronaru się rozkręcała, dobrze grali byli zawodnicy Campera Daniel Lenc i Daniel Saczko. Po asie tego pierwszego hajnowianie objęli prowadzenie 6:5. I stale zwiększali swoją przewagę. Po ataku Saczki prowadzili już 20:15, wtedy trener Czarnych zdecydował się na zmianę rozgrywającego Daniela Górskiego zastąpił Kacper Gonciarz. Zmiana przyniosła oczekiwany rezultat, radomianie zmniejszali przewagę i doprowadzili do remisu. Mimo szaleńczej pogoni nie udało się wygrać seta którego zakończył Sebastian Wójcik. 25:23 dla Pronaru. Kolejna odsłona to od początku duża przewaga siatkarzy Pawła Blomberga , po asie serwisowym Lenca było 7:2 dla Hajnówki. Mimo drobnych błędów jakie przydarzały się ekipie z Podlasia nadal mieli bezpieczną przewagę. Zawodnicy obydwu ekip podobnie jak w poprzedniej odsłonie zapewnili emocje na koniec seta. Uderzenie z krótkiej Mariusza Pruskiego dało 23 punkt Pronarowi, po chwili asem odpowiedział Krzysztof Staniec i było po 23. Po raz kolejny więcej zimnej krwi zachowali gracze z Hajnówki i wygrali 25:23.

Ekipa ,,traktorów" prowadziła już 2:0 i wydawało się, że łatwo uporają się z faworyzowanym rywalem. Ale Czarni nie złożyli broni, dzięki dobrej grze Marcina Kocika i Roberta Prygla to oni wygrali 25:22 i nadal pozostawali w grze. Kolejny set również należał do radomian. Siatkarze Pronaru nie przypominali ekipy, która wygrała pierwsze dwie partie. Nie mogli oni rozszyfrować Kacpra Gonciarza gubiącego umiejętnie blok rywali. Kiedy Wiktor Skwarek podwyższył na 17:11, Czarni wiedzieli, że tego seta już nie przegrają. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla ekipy z Radomia. Tie-break lepiej rozpoczęli hajnowianie, ale konsekwencja taktyczna zawodników Wojciecha Stępnia pozwoliła doprowadzić do remisu. Kolejne akcje należały do popularnych ,,traktorów". Trudna zagrywka Dawida Skiepki pozwoliła na spokojne zwycięstwo w piątym secie. Set prawdy 15:10 dla Pronaru.

Czarni Radom – Pronar Parkiet Hajnówka 2:3

Przedostatnim meczem pierwszego dnia turnieju był pojedynek Czarnych Rząśnia z Pronarem Hajnówka. I tym razem zespół Pawła Blomberga zmuszony był do rozegrania pięciu setów. W premierowej odsłonie obydwa zespoły walczyły do samego końca. W kluczowych momentach to Czarni okazali się lepsi i to oni prowadzili 1:0 w meczu. Następna część meczu stała pod znakiem dobrej gry oraz walki do samego końca seta. Więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Hajnówki, doprowadzając do remisu. Trzecia odsłona należała do zawodników Dariusza Parkitnego, skuteczny był Tomasz Miarka. W kluczowych akcjach nie zawodził również Jakub Szcześniewski, który zakończył seta. 25:18 dla klubu z Rząśni. Kolejna odsłona spotkania bez wątpienia najciekawszą jaką można było zobaczyć w tym meczu. Obydwa zespoły szły łeb w łeb od samego początku, ale dzięki dobrej zagrywce Bartosza Woźniaka to Czarni doprowadzili do tie-breaka. Piąty set zdecydowanie lepiej zaczęli hajnowianie. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Sebastian Wójcik i to w dużej mierze dzięki niemu Pronar wygrał 15:11 i cały mecz 3:2.

Pronar Parkiet Hajnówka – Czarni Wirex Rząśnia 3:2

Meczem wieczoru określano spotkanie miejscowego Campera z Czarnymi Radom. Lepiej w mecz weszli gospodarze po asie serwisowym Rafała Sędka prowadzili 2:0, na 3:1 podwyższył Paweł Kaczorowski. Czarni szybko doprowadzili do remisu po dwóch udanych blokach Michała Ostrowskiego na Macieju Główczyńskim było po 3. Wyszkowianie dzięki dobrej grze w obronie i na kontrach po ataku Macieja Alancewicza prowadzili 21:14. Końcowa faza set to zbytnie rozluźnienie miejscowych i pogoń radomian. Jednak po uderzeniu Marcina Kocika w aut to Camper triumfował 25:21. Druga odsłona również należała do siatkarzy z Wyszkowa, pierwsze skrzypce w ekipie grali bracia Łukasz i Paweł Kaczorowscy. Dzięki ich dobrej grze to gospodarze prowadzili już 2:0. Jednak w partiach numer trzy i cztery gra Campera się załamała, podopieczni Piotra Szulca popełniali więcej niewymuszonych błędów. Wykorzystał to Robert Prygiel, który z pomocą Marcina Kocika doprowadził do remisu w meczu. Tie-break również należał do przyjezdnych. I to oni wygrali w cały meczu 3:2.

Camper Wyszków – Czarni Radom 2:3

Ostanie mecze przyniosły wiele ciekawych rozstrzygnięć. Pierwszy niedzielny mecze to pojedynek dwóch imienników Czarnych z Rząśni i Radomia. I znów mieliśmy pięciosetowy siatkarki maraton z którego zwycięsko wyszli radomscy siatkarze. Drugi mecz to przedsmak pucharowej rywalizacji jaka czeka ekipy z Hajnówki i Wyszkowa już w środę. Pierwsza partia należała do gospodarzy, którzy nie zagrali w swoim najsilniejszym składem podobnie ,, traktory" z Hajnówki. Obydwa próbowały różnych wariantów taktycznych. I nie za bardzo chciały ujawnić swoją siłę przed spotkaniem w Pucharze Polski. Hajnówce starczyło sił na wygranie drugiego seta. Pozostałe padły łupem Camper. Siatkarze Piotra Szulca wygrali 3:1

Czarni Wirex Rząśnia – Czarni Radom 2:3

Camper Wyszkow – Pronar Parkiet Hajnówka 3:1

Turniej w Wyszkowie stał na niezłym poziomie sportowym. Ci kibice, którzy mogli zobaczyć mecze nie byli zawiedzeni. Choć fanów siatkówki, którzy oglądali turniej było niewielu. Puchar Burmistrza Wyszkowa powędrował do Radomia. Ale poziom sportowy wszystkich drużyn był bardzo zbliżony o czym świadczą aż cztery pięciosetowe mecze. Z dobrej strony pokazała się ekipa z Rząśni. Grająca dobrą siatkówkę ekipa Dariusza Parkitnego pomieszała szyki rywalom. Pronar Hajnówka do ostatnich chwil walczył o zwycięstwo w turnieju, jednak bilans punktowy był korzystniejszy dla Czarnych Radom. Wyszkowskich kibiców może niepokoić ostatnie miejsce ich ulubieńców. Ale z przebiegu turnieju można wywnioskować, że ekipa Campera nie zagrała na sto procent swoich umiejętności.

Czarni Radom:
Górski, Ostrowski, Staniec, Prygiel, Kocik, Gonciarz, Skwarek, Surma, Pszenny, Szumielewicz, Ostrowski, Biliński (libero), Michalski (libero), Filipowicz (libero)

Czarni Wirex Rząśnia: Strzała, Parkitny, Mikołajczyk, Miarka, Komor, Szcześniewski, Kraś, Adamowicz, Gajowczyk, Grabarczyk, Woźniak, Lipiński, Kobędza (libero)

Pronar Parkiet Hajnówka: Zrajkowski, Narowski, Pruski, Saczko, Lenc, Wójcik, Kuźnik, Wierzbicki, Sikorski,  Piekarski, Skiepko, Kulis (libero)

Camper Wyszków: Sędek, Kaczorowski, Główczyński, Świerżewski, Kaczorowski, Nassalski, Zalewski, Alancewicz, Gniewek, Iliński, Walendzik, Knasiecki (libero), Obrębski (libero)