Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Błękitni Ropczyce wygrali turniej w Rzeszowie

Błękitni Ropczyce wygrali turniej w Rzeszowie

fot. archiwum

Siatkarze Błękitnych Ropczyce wygrali rozegrany w miniony weekend w Rzeszowie turniej towarzyski. W zawodach udział wzięły II-ligowe zespoły Karpat Krosno, AKS Resovii i Wisłoka Strzyżów. Zadowolony z postawy swojej drużyny jest trener Michał Betleja.

Turniej oceniam pozytywnie – opowiada trener Błękitnych Ropczyce, Michał Betleja.Musieliśmy stoczyć bardzo zacięte pojedynki z AKS Resovią Rzeszów i Karpatami Krosno. W pierwszym dniu nie mogliśmy poradzić sobie z przyjęciem zagrywki. W meczu z młodymi chłopakami z Rzeszowa spokój w końcówkach zaważył na naszej wygranej. Natomiast w meczu z Karpatami Krosno przegrywaliśmy już 0:2, jednak lekkie zmiany w drużynie podniosły jakość naszej gry i odrobiliśmy straty do stanu 2:2. Mój zespół wykazał się niezwykłą walecznością co sprawiło, że mogliśmy triumfować. W niedzielnym meczu z Wisłokiem Strzyżów bardzo dobrze zafunkcjonowało przyjęcie zagrywki, w którym dobrze radził sobie libero – Przemysław Marć. Nasi środkowi bardzo dobrze czytali grę drużyny przeciwnej, co było widać w skuteczności naszego bloku i obrony.

Jestem zadowolony z postawy całego zespołu, chociaż do wyniku turnieju podchodzę bardzo spokojnie – dodaje szkoleniowiec ekipy z Ropczyc. – W lidze wszystkie te zespoły będą bardzo silnymi przeciwnikami i na pewno nie będą łatwymi zespołami do ogrania. Mamy jeszcze sporo rzeczy do poprawienia, a zostały nam dwa tygodnie czasu do pierwszego meczu, więc od poniedziałku bierzemy się do ciężkiej pracy.

Jak trener Betleja ocenia zawodników, którzy debiutowali na II-ligowych parkietach? – Michał Makowiec nie miał wiele szans do pokazania swoich umiejętności, natomiast Paweł Rusin prezentował się bardzo dobrze. Czasami zapomina o założeniach taktycznych, ale od razu nadrabia te braki swoja znakomita grą w ataku. Myślę, że Paweł przy ciężkiej pracy będzie bardzo wartościowym zawodnikiem naszej drużyny.W składzie Błękitnych Ropczyce zagrali: Sąpór, Róg, Koryciński, P. Rusin, Kochan, Stojek, Marć, Sroka, W. Rusin, Neczaj, Makowiec, Goryl oraz Kotyla.

Wyniki turnieju:
Błękitni Ropczyce – AKS Resovia Rzeszów 3:2
Karpaty Krosno – Wisłok Strzyżów 3:2

Błękitni Ropczyce – Karpaty Krosno 3:2
AKS Resovia Rzeszów – Wisłok Strzyżów 1:3

Błękitni Ropczyce – Wisłok Strzyżów 3:0
Resovia Rzeszów – Karpaty Krosno 3:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Błękitni Ropczyce
2. Karpaty Krosno
3. AKS Resovia Rzeszów
4. Wisłok Strzyżów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved