Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gruszka: My nic nie musimy udowadniać

Piotr Gruszka: My nic nie musimy udowadniać

fot. archiwum

Starcia reprezentacji Polski z Niemcami zawsze budziły sporo emocji i to nie tylko wśród kibiców. - Cieszymy się ze zwycięstwa, bo to był trudny i twardy mecz. Wszyscy na to spotkanie czekaliśmy i wszyscy wiedzą dlaczego - powiedział Piotr Gruszka.

Polscy siatkarze w pomeczowych komentarzach nie kryją radości z wygranej z Niemcami. – Cieszymy się ze zwycięstwa, bo to był trudny i twardy mecz. Wszyscy na to spotkanie czekaliśmy i wszyscy wiedzą dlaczego – mówi Piotr Gruszka – Na pewno musimy ten mecz przeanalizować, jeżeli chcemy daleko zajść w tym turnieju, bo są elementy, które na pewno można zrobić lepiej i nad tym będziemy pracować. Były sytuacje, że gubiliśmy piłki, szukaliśmy jakiś rozwiązań, ale to jest naturalne. Gratuluję debiutantom, w ich szeregach w oczy przede wszystkim rzuca się Michał Kubiak. Obawialiśmy się, czy zagramy z głową, ale na szczęście dziś tego elementu nie zabrakło.

W „polskiej” grupie doszło dziś do małej sensacji, bo Słowacja ograła stawianą w roli pretendenta do medalu Bułgarię. Jednak kapitan biało-czerwonych docenia potencjał drużyny naszych południowych sąsiadów. – Mistrzostwa Europy to są mistrzostwa Europy. Słowacy, żeby tutaj być, też musieli przejść jakąś drogę, wygrali Ligę Europejską i nie są zespołem, który można lekceważyć. Bułgaria się na tym przejechała, jeżeli chodzi o ten mecz. Dzięki takim spotkaniom robi się jeszcze bardziej ciekawie, niż wszyscy przypuszczali, wszystkie wyniki są kwestią otwartą i trzeba się koncentrować na swojej grze, bo to jest najważniejsze – podkreśla.

Przed wyjazdem na mistrzostwa Europy Piotr Gruszka wspominał o atmosferze wokół kadry. Jeszcze nigdy chyba nie towarzyszyło naszej reprezentacji tyle krytycznych słów, a tym czasem nasi siatkarze wbrew temu rozpoczęli turniej bardzo dobrze. Atakujący polskiego zespołu zaprzecza stanowczo, że tym meczem on i jego koledzy coś komuś chcieli udowodnić. – My nic nie musimy udowadniać – mówi – Jeżdżę dużo na imprezy międzynarodowe jako kapitan i po raz pierwszy wyjeżdżałem w takiej atmosferze. Ja nie mówię, że wszyscy mają nas poklepywać i mówić, że jest fajnie. To nie o to tutaj chodzi, tylko o jakieś pozytywne słowo. Połowa tego zespołu jest po raz pierwszy na mistrzostwach Europy i na pewno nie czują się z tym dobrze, jeżeli wyjeżdżają i nie mają wsparcia, takiego mentalnego przede wszystkim – kończy swoją wypowiedź Gruszka.*w Pradze wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved