Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paulina Maj: Jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym

Paulina Maj: Jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym

fot. archiwum

Polska przegrała ostatni mecz III Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Polki po pięciu setach uległy ekipie Rosji. - Rosjanki są potęgą w ataku i jeżeli nie odrzuci się ich zagrywką od siatki, to potem jest ciężko bronić i blokować - powiedziała po meczu Paulina Maj.

Pani Paulino, gratuluję nagrody dla najlepszej libero minionego już III Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.

Paulina Maj: – Dziękuję bardzo i powiem, że cieszę się z otrzymania tego wyróżnienia. Moje konkurentki z przeciwnych ekip uczestniczących w tym turnieju jak również Krysia Strasz, z którą rywalizujemy o miejsce w zespole, były w ciągu tych trzech dni równie dobre.

Jeśli chodzi o dzisiejsze spotkanie z Rosjankami nie było już tak łatwo jak wcześniej i po tie-breaku musiałyście uznać wyższość podopiecznych trenera Wladimira Kuzjutkina.– Jeszcze raz powtórzę, gdyż pewnie wspominały już o tym moje koleżanki, jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym i dopiero teraz powoli zaczynamy wchodzić w moc i dynamikę. Jesteśmy jeszcze powolne, ale zapewniam, że wszystko idzie w dobrą stronę. Rosjanki są potęgą w ataku i jeżeli nie odrzuci się ich zagrywką od siatki, to potem jest ciężko bronić i blokować.

W pierwszym secie zagrywałyście kąśliwie i przeciwniczki miały problem z odbiorem i wyprowadzeniem akcji.

– Tak, w pierwszej partii dziewczyny zagrywką męczyły przeciwniczki. Odrzucone od siatki Rosjanki posyłały wyższe piłki na skrzydła i nasz blok miał czas, by spokojnie się ustawić i skutecznie blokować. Pozwoliło to również organizować skuteczną obronę.

W dniu dzisiejszym Jekatierina Gamowa sprawiała dużo kłopotów, ciężko było ją zatrzymać.

– Przyznam się, że dzisiaj ja też miałam z nią sporo problemów. Nie mogłam w ogóle broniąc, wyczuć Jekatieriny Gamowej. Nigdy tak nie było, bo zazwyczaj zawsze w jakiś sposób dało się podbić jej ataki, a dzisiaj miała taki wachlarz uderzeń, że było bardzo ciężko.

W całym dzisiejszym meczu punktowała aż dwadzieścia sześć razy…

– Zaliczyła dzisiaj bardzo dobre spotkanie, zasłużenie została wybrana MVP całego turnieju. Tak to po prostu wyszło, byłyśmy dzisiaj zmęczone tym turniejem. Wczoraj grałyśmy dodatkowo sparing z Tauronem MKS-em, pokonując miejscowy zespół w trzech setach (III Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej rozgrywany był w hali sportowej w Dąbrowie górniczej – przyp. red.).

Przed wami mistrzostwa Europy. Po wyjściu z grupy możecie ponownie spotkać się z zespołem rosyjskim. Byłaby więc okazja do rewanżu.

– Jeżeli tylko trafimy na swojej drodze podczas mistrzostw Europy na ten zespół, to na pewno się odegramy za dzisiejszą porażkę i pokażemy co potrafimy.

Losowanie okazało się wyjątkowo szczęśliwe, szanse na wyjście z grupy z pierwszego miejsca są bardzo duże.

– Innego scenariusza  tutaj nie widzę. My musimy wyjść z grupy, choć pod presją zazwyczaj gra się ciężko, ale nie ma mowy o przegranym choć jednym meczu. My musimy wyjść z grupy z pierwszego miejsca, by potem było łatwiej w ćwierćfinale. Musimy grać tak, by każdy mecz był taką jedną cząstką do medalu.

Można więc powiedzieć, że w dniu dzisiejszym zakończyłyście ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy i czas na koncentrację przed tymi zawodami.

– Tak, teraz byłyśmy skoncentrowane na tym turnieju, by z jak najlepszej strony pokazać się naszym wiernym kibicom. Powoli zaczniemy koncentrować się na mistrzowskich meczach i myśleć tylko o tym, bo jesteśmy dobrym zespołem, który jest w stanie osiągnąć bardzo dużo. W Serbii i Włoszech trzeba powalczyć o medal.

Dziękuję za rozmowę

– Dziękuję.

* rozmawiał Mirosław Stroński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved