Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zwycięski sparing Organiki

Zwycięski sparing Organiki

W piątkowy wieczór Organika Budowlani Łódź zagrała w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi sparing z pierwszoligową drużyną Jedynka Aleksandrów Łódzki. Mecz zakończył się zwycięstwem łódzkiej drużyny, która triumfowała w czterech setach.

W pierwszym secie dało się zauważyć przewagę drużyny z PlusLigi. Organika wygrała pierwszy set 25 do 19. W drugim secie nastąpiła całkowita odmiana. To Jedynka zwiększała swoje prowadzenie. Drużynie z Aleksandrowa Łódzkiego udało się uciec na 3 punkty i utrzymać tę przewagę. Drugi set Organika przegrała 22 do 25.

W trzeciej odsłonie  widzieliśmy zdecydowaną, pewną gra łódzkiej drużyny, punkt za punktem, szybkie akcje, dobra praca blokiem. Ataki nowej zawodniczki Hélène Rousseaux z drugiej linii były nie do podbicia przez przeciwniczki. W efekcie była olbrzymia przewaga na tablicy. Trzeci set to zdecydowana dominacja (13:3) .Jedynce udało obronić się przed pierwszą piłką setową. Drugą akcję przegrały. Silny atak Eweliny Mikołajewskiej z prawego skrzydła dał zwycięstwo Organiki 25 do 14.

W czwartym secie Organika utrzymywała swoją dominację nad Jedynką. W ostatniej fazie seta, gdy na tablicy widniał wynik 24:16 i łodziankom brakowało tylko punktu by zakończyć spotkanie – wtedy drużyna zaczęła popełniać błędy. Pierwsza piłka meczowa to zepsuty serwis Eweliny Mikołajewskiej. Zawodniczka trafiła w siatkę. Druga to nieudany atak Katarzyny Brydy, która nie trafiła w boisko. W kolejnej próbie nie popełniła już błędu.Ostatni set zakończony wynikiem 25 do 19 dla Organiki.

W tym spotkaniu nie zagrały Anita Kwiatkowska i Karolina Kosek, obie  przebywają na zgrupowaniu reprezentacji w Szczyrku. Na boisku zabrakło również Dominiki Golec. Siatkarka podczas treningów doznała kontuzji łokcia. Miejmy nadzieję, że uraz to nic poważnego i szybko wróci do intensywnych treningów. W sparingu mało grała Marta Wójcik, która wraca do gry po kontuzji. W dzisiejszym meczu piłkę rozgrywała  nowa zawodniczka, Ana Grbac.

Sparing Organiki Budowlani Łódź z zespołem Jedynka Aleksandrów Łódzki pokazał słabe i mocne strony drużyny. Widoczne było, że łodzianki słabo radzą sobie z przyjęciem i obroną. Natomiast jest mocny atak, czujny blok i dobry serwis. Na wyróżnienie zasługuje Hélène Rousseaux, która zagrała bardzo dobry mecz.

Organika Budowlani Łódź – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:19, 22:25, 25:14, 25:19)

Budowlani: Grbac, Bryda, de Paula, Mirek, Rousseaux, Mróz, Ciesielska (libero) oraz Wójcik, Mikołajewska
Jedynka: Szulc, Ryznar, Mieszała, Michalkiewicz, Szczygioł, Nowakowska, Korzycka (libero) oraz Pałyga, Przepiórka, Związek, Wardzińska, Rajkowska

źródło: budowlanilodz.pl, Dziennik Łódzki