Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki AZS LSW Warszawa przygotowują się do sezonu

Siatkarki AZS LSW Warszawa przygotowują się do sezonu

fot. archiwum

Beniaminek II ligi KU AZS LSW Warszawa od ponad trzech tygodni przygotowuje się do inauguracji sezonu 2011/2012. Podopieczne Agaty Jung i Macieja Szustowicza 16 sierpnia rozpoczęły przygotowania na obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

O ile sztab szkoleniowy nie został zmieniony, to kadra zespołu poszerzyła się o kilka nowych zawodniczek. Po negocjacjach zarząd klubu doszedł do porozumienia z Michaliną Tokarską – doświadczoną siatkarką reprezentującą m.in. barwy AZS AWF Warszawa i Nike Ostrołęka, Martą Grzanką i Martą Bronisz, które przez ostatnie sezony grały w legionowskich klubach: SL Salos Legionowo oraz LTS Legionovia Legionowo, a także Gabrielą Grabowską – rozgrywającą MOS Wola Warszawa i AZS AWF Warszawa. W zespole pojawi się również Daria Woźniak – debiutująca w II lidze, studentka I roku Lingwistycznej Szkoły Wyższej.

W składzie drużyny, która wywalczyła w zeszłym sezonie możliwość grania w II lidze pozostały: Marta Staszewska (kapitan), Ada Ilewicz, Joanna Marchewka, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Furdal, Adrianna Wardecka, Aleksandra Różanka, Agata Węgiełek oraz wracające po kontuzjach Ewelina Biegańska i Weronika Krzemińska.

Przebudowany zespół ma już za sobą pierwsze sparingi m.in. z Politechniką Warszawską. – Potrzebujemy dużo grania przed ligą, a Politechnika to doskonały sparingpartner – mówi trenerka Agata Jung. – Na etapie, w którym się obecnie znajdujemy, czyli tuż po ciężkich treningach siłowych, szczególne znaczenie ma dla mnie zgrywanie zespołu i eliminowanie błędów, tak aby przekonać się nad czym szczególnie musimy jeszcze popracować przed ligą. W następny weekend mamy przed sobą turniej, w którym udział wezmą drugoligowe zespoły z innych grup, daje mi to lepszy obraz naszej drużyny oraz to, jak się prezentujemy na tle innych. Oczywiście każdy chce wygrać, ale na tym etapie mamy inne założenia. Liga rozpoczyna się za trzy tygodnie i w tym czasie mamy zamiar ciężko pracować żeby jak najlepiej się przygotować do rozgrywek i wtedy zwyciężać – dodała.Siatkarki KU AZS LSW rozpoczną zmagania w grupie trzeciej II ligi już 24 września, meczem przed własną publicznością z zespołem Nike Ostrołęka, w nowej hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej 18 w Warszawie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved