Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plany reprezentacji Niemiec przed ME

Plany reprezentacji Niemiec przed ME

fot. archiwum

Przed wyjazdem do Stambułu, gdzie reprezentacja Niemiec rozegra dwa mecze z reprezentacją Turcji, trener Giovanni Guidetti podał nazwiska zawodniczek, które wezmą udział w sparingach. Nie oznacza to jednak, że automatycznie pojadą one na ME.

17 zawodniczek trenuje pod okiem szkoleniowca Guidettiego od 27 sierpnia na zgrupowaniu w miejscowości Kienbaum. Tym samym trener reprezentacji zmuszony był zrezygnować z trzech powołanych zawodniczek. Po kontuzji, której nabawiła się Nadja Schaus, Guidetti zdecydował się poza powołaniem Christiane Fürst oraz Corinny Sschuschke-Voigt na trzecią środkową – Berit Kauffeldt. Do Istambułu nie pojedzie zatem z zespołem Kathy Radzuweit, ale będzie przygotowywała się dalej na zgrupowaniu w Kienbaum. Dołączy do niej również Saskia Hippe, która również nie znalazła się w gronie powołanych na mecze sparingowe.

Do reprezentacji powraca jednak Angelina Grün, która uczestniczyła w pełnym wymiarze w zgrupowaniu i pokazała się z bardzo dobrej strony. – Angelina przez bardzo drugi okres nie grała w hali i musi zdecydowanie przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Niemniej jednak uważam, że dokonała tego bardzo szybko i pokazała, że może być dla zespołu pomocna. Naturalnie nie można od niej oczekiwać, że nie będzie popełniała błędów i że od pierwszych piłek będzie grała na najwyższym, światowym poziomie. To byłoby nie porządku względem samej zawodniczki i tego nie robimy. Ale wiemy, że to zawodniczka o ogromnych umiejętnościach i potencjale i może tym samym wzmocnić siłę zespołu. Zobaczymy, jak będą wyglądały nasze spotkania w Turcji, a następnie będziemy wchodzili w finalną fazę przygotowań do mistrzostw Europy. 14 września spotykamy się ponownie na zgrupowaniu w Kienbaum, dołączą do nas Kathy Radzuweit oraz Saskia Hippe i wtedy po analizie, podejmę decyzję dotyczącego ostatecznego składu, który pojedzie na europejski czempionat – argumentuje swoją decyzję i wyjaśnia Guidetti.

W ostatniej fazie przygotowań do turnieju reprezentacja Niemiec zmierzy się jeszcze we Frankfurcie nad Odrą z Czeszkami (19 września 2011 o godzinie 19.00). Będzie to ostatni sparing przed pierwszym spotkaniem, które Niemki rozegrają 24 września w Belgradzie. Ich rywalkami będzie reprezentacja Ukrainy.14-tka zawodniczek powołanych na spotkanie sparingowe z Turcją:
Kathleen Weiß, Mareen Apitz, Kerstin Tzscherlich, Lenka Dürr, Lisa Thomsen, Angelina Grün, Maren Brinker, Anne Matthes, Regina Burchardt, Heike Beier, Christiane Fürst, Corinny Sschuschke-Voigt, Berit Kauffeldt, Margareta Kozuch

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved