Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > K. Konieczna: Forma nie jest jeszcze na najwyższym poziomie

K. Konieczna: Forma nie jest jeszcze na najwyższym poziomie

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo na Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Pokonanie Chorwacji przyszło im jednak z trudem. O tym meczu Strefie Siatkówki opowiedziały Katarzyna Konieczna i Agnieszka Bednarek-Kasza.

W dniu wczorajszym zagrałyście zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. W drugim i trzecim secie wasza gra była słabsza i wkradała się w wasze poczynania dekoncentracja.

Katarzyna Konieczna: – Moim zdaniem nie zagrałyśmy dzisiaj słabszego meczu. To Słowacja była słabszym przeciwnikiem, a Chorwacja postawiła wyżej poprzeczkę i uważam, ze dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu był zdecydowanie lepszy. W czwartym i piątym secie to my dominowałyśmy. W końcówkach drugiego i trzeciego seta trochę odpuściłyśmy, ale cieszy mnie że dziewczyny potrafiły się skoncentrować na decydującą czwartą partię, aby pozostać w meczu.

Jutro poprzeczka zostanie postawiona zdecydowanie wyżej ponieważ zagracie z drużyną Rosji, która legitymuje się takim samym bilansem setów i punktów jak wy.Jeżeli popatrzy się na cyferki to wiadomo, ze jutrzejszy mecz powinien być najbardziej wyrównany, a jak będzie wyglądało to spotkanie to okaże się jutro.

Reprezentacja coraz bardziej się zgrywa, wszystkie elementy coraz lepiej funkcjonują i z tego należy się cieszyć.

– Mam nadzieję, ze najlepsza forma przyjdzie na ME, gdyż forma, którą reprezentujemy nie jest jeszcze na najwyższym poziomie. Cieszę się, że padają tak miłe słowa odnośnie naszej gry. Jesteśmy po treningach na siłowni i nie mamy dobrej dynamiki, ta powinna przyjść w odpowiednim momencie.

Czego trzeba wam życzyć na przyszłość?

– Przede wszystkim zdrowia i zwycięstw.


Dzisiaj po pierwszym wygranym secie jakby zeszło z was powietrze. Przegrałyście drugą partię, a potem trzecią.

Agnieszka Bednarek-Kasza: – Chorwacja postawiła nam dzisiaj większe wymagania, niż Słowacja. My też nie ustrzegłyśmy się błędów własnych i dlatego ten mecz tak się potoczył.

Memoriał jest ostatnim sprawdzianem prze ME. Jak wpływają na was  rotacje w składzie? Alojzy Świderek sprawdził w meczu z Chorwacją trzynaście zawodniczek.

Musimy się odnajdywać się na parkiecie. Trener musi wybrać czternaście zawodniczek, więc musi przeprowadzać zmiany w składzie, żeby się coraz więcej o nas dowiedzieć.

Jutro zagracie z najtrudniejszym przeciwnikiem Rosją. Oprócz psychiki ważnym elementem będzie siła fizyczna, a dzisiaj wiele sił straciłyście w meczu z Chorwacją.

– Mamy jeszcze parę godzin odpoczynku, do jutrzejszego meczu. Mam nadzieję, że się zregenerujemy i będziemy w pełni sił,. Dobrze, że jest to silny przeciwnik ponieważ z takimi rywalami najlepiej jest się sprawdzać.

*rozmawiał Robert Sarna (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved