Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Kontrolowałyśmy sytuację

Joanna Wołosz: Kontrolowałyśmy sytuację

fot. archiwum

Żeńska reprezentacja Polski w pierwszym dniu Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej lekko, łatwo i przyjemnie pokonała Słowację. - Kontrolowałyśmy sytuację w całym spotkaniu - mówiła po meczu rozgrywająca kadry, Joanna Wołosz.

Z drużyną Słowacji zagrałyście bardzo dobre spotkanie, grało wam się lekko, łatwo i przyjemnie. W drugim secie rozbiłyście przeciwnika zagrywką.

Joanna Wołosz: – Kontrolowałyśmy sytuację w całym spotkaniu. Dobrze, że nie męczyłyśmy się, choć w trzecim secie za dobrze to nie wyglądało. W tym secie może trochę odpuściłyśmy, może opadłyśmy z sił. Obecnie jesteśmy na takim etapie, że powoli schodzimy z obciążeń, możemy być trochę zmęczone. Dzisiaj fajnie zagrałyśmy i gra nam się  układała i wynik był dla nas satysfakcjonujący.

Poza tym trzecim setem nie było żadnego przestoju, dobrze zagrałyście w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Słowacja nie zagra na Mistrzostwach Europy i nie był to przeciwnik z tzw. „górnej półki". Mecze na tym turnieju są waszym ostatnim sprawdzianem przed tą imprezą?– To prawda, jest to nasz ostatni sprawdzian. Mam nadzieję, że ta gra którą będziemy prezentowały na tym turnieju nie jest naszym „maksem". Najwyższa forma ma przyjść na ME, a w tym turnieju chodzi o to aby dograć niektóre elementy, aby wejść w cykl meczowy. Mam nadzieję, że wygramy ten turniej lub zagramy w nim dobrze.

Z Chorwacją na pewno tak łatwo nie będzie się wam grało jak ze Słowacją.

– Na pewno tak. Musimy się do tego meczu przygotować, będziemy oglądały mecz Chorwacji na video. Podejdziemy do tego spotkania skupione, damy z siebie wszystko na tyle, na ile możemy. Mam nadzieję, ze to wystarczy.

Dostała pani powołanie do reprezentacji, gra pani bardzo dobrze. Co pani może powiedzieć o swojej grze?

– Trudno jest mi ocenić swoją grę. Nie jest jeszcze na takim poziomie, na jakim powinna być. Cieszę się, że dostałam szansę gry w kadrze, chcę wykorzystać każdy moment żeby się pokazać i mam nadzieję, ze będzie tak cały czas.

Po dwuletnim pobycie w Gwardii Wrocław przeszła pani do klubu z Bielska-Białej.

– Nadarzyła się taka okazja. Otrzymałam ofertę  i postanowiłam z niej korzystać. Zawsze marzyłam, żeby zagrać w czołowym klubie PlusLigi Kobiet i mam nadzieję, że będzie to kolejny etap rozwoju mojej kariery.

*rozmawiał Robert Sarna (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved