Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS minimalnie lepszy od Jokera w dwumeczu

GTPS minimalnie lepszy od Jokera w dwumeczu

Wygrana i remis gorzowskich siatkarzy - takimi wynikami zakończyły się mecze sparingowe gospodarzy z Jokerem Piła. Obydwie ekipy przygotowują się do zmagań na I ligowych parkietach. Początek sezonu już 1 października.

Pierwsza partia przebiegała pod dyktando Jokera, jednak pod koniec gorzowianie odrobili kilka punktów. Kolejne sety wyglądały w dość podobny do siebie sposób, kiedy to jedna z drużyn osiągała dzięki zagrywce czy też blokowi kilku punktową przewagę i utrzymywała ją do końca.

Trener Andrzej Stanulewicz powiedział po meczu, że jest połowicznie zadowolony z tego sprawdzianu. Zastrzeżenia miał, szczególnie w początkowej fazie, do gry w bloku i zagrywki. – Zespół wciąż jest budowany, stąd nie dokonywałem zbyt dużo zmian w trakcie gry. Wciąż brakuje nam zgrania zarówno od strony sportowej jak i od strony mentalnej – ocenił szkoleniowiec Rajbud GTPS.

Warto dodać że spotkanie obserwowało ok. 60 osób, czyli podobnie jak niektóre mecze ligowe w zeszłym sezonie. Jest to pierwszy znak, że polityka promocyjna GTPS może przynieść efekty.

Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła 3:2
(22:25, 25:19, 21:25, 25:14, 25:19)

GTPS: Neroj, Szulik, Błoński, Naliwajko, Mysera, Maciejewicz oraz Gaca (libero), Kocik, Kocoń

Nietypowym, jak na siatkówkę, wynikiem 2:2 zakończył się drugi sparing Rajbud GTPS z Jokerem Piła. Z powodu spóźnienia siatkarzy z Piły, mecz rozpoczął się o 11:40 (planowany początek o godzinie 11:00), stąd nie rozgrywano piątej partii.

Podobnie jak w piątek, w pierwszym secie to zespół prowadzony przez Jarosława Kubiaka miał przewagę, której nie oddał do końca. W drugiej partii gorzowianie prowadzili już 16:11, jednak błędy w przyjęciu i skuteczność Jokera sprawiła, że to goście wyszli na prowadzenie 20:17, którego już nie oddali do końca seta. Trzecia i czwarta partia przebiegała już jednak pod dyktando ekipy trenera Andrzeja Stanulewicza, który zwyciężył w obu do 21.

Nasza forma idzie cały czas do góry, zmierzamy w dobrym kierunku, choć wciąż brakuje nam zgrania. Musimy się dotrzeć i poznać, jak kto się w danej sytuacji zachowuje, po to te sparingi są – powiedział po spotkaniu grający asystent Stanulewicza, Krzysztof Kocik.

Za tydzień tradycyjny generalny sprawdzian gorzowskich siatkarzy, czyli Memoriał Ryszarda Świątkiewicza. Jednym z rywali będzie zespół niemieckiej Bundesligi, Netzhoppers Bestensee.Bardzo dobrze, że będziemy mieli okazję zagrać z takim rywalem. Wiadomo że to silny zespół, ekstraklasowy, dla nas to sama korzyść – dodał Kocik.

Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła 2:2
(19:25, 27:29, 25:21, 25:21)

GTPS: Krzywiecki, Kocik, Wojtysiak, Polański, Mysera, Kocoń oraz Gaca (libero), Naliwajko, Neroj, Szulik

źródło: gorzow24.pl