Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Grzegorz Kosok: Będziemy walczyć o każdy punkt

Grzegorz Kosok: Będziemy walczyć o każdy punkt

Polacy udanie zainaugurowali mistrzostwa Europy wygrywając na „dzień dobry" z Niemcami 3:1. - Będziemy się starali, aby to nie był tylko dobry start, ale żeby to poszło troszeczkę dalej. Będziemy walczyć o każdy punkt, set i mecz - zapowiada Grzegorz Kosok.

Gratuluję wygranej, to dobry początek mistrzostw i przyczynek, żeby zwyciężać dalej.

Grzegorz Kosok:Dokładnie. Będziemy się starali, aby to nie był tylko dobry start, ale żeby to poszło troszeczkę dalej. Będziemy walczyć o każdy punkt, set i mecz.

Przed wyjazdem na te mistrzostwa panowała dosyć ponura atmosfera wokół kadry, że pojedziecie i nic nie ugracie, a tu tymczasem na razie to nie wygląda aż tak źle.

Taka atmosfera panowała wokół kadry, bo w samej kadrze nie. My czuliśmy się dobrze, wiedzieliśmy że forma przyjdzie. To jest ten turniej, na który miała przyjść i dzisiejszy mecz, mimo paru straconych w serii piłek, pokazał, że jesteśmy na dobrej drodze.

Jakie motto przyświeca wam w tym turnieju? Dwa lata temu myśleliście o każdym następnym meczu i tylko o tym, jak to wygląda w tym roku?

Na pewno chcemy walczyć, chcemy dać w każdym meczu z siebie wszystko, co możliwe. Wiadomo, to jest sport, można również przegrać, ale trzeba dać z siebie wszystko.

Czy zaskoczył was wynik tego pierwszego meczu w naszej grupie, gdzie Bułgaria przegrała ze Słowacją?

Troszeczkę tak.

Pytam, bo akurat jutro Bułgaria będzie waszym przeciwnikiem. Jakie macie nastroje przed tym meczem?

Na pewno to będzie bardzo ciężki mecz, ponieważ już w zasadzie Bułgaria może grać prawie o wszystko, więc na pewno podejdą do spotkania skoncentrowani. My jednak chcemy wyjść i po prostu je wygrać.

Jakie sobie założyliście cele na ten turniej? Jesteście jeszcze aktualnym mistrzem Europy…

Cel może być tylko jeden: obrona tytułu.

* w Pradze rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)