Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Berenika Okuniewska: Taki turniej na pewno przyniesie efekty

Berenika Okuniewska: Taki turniej na pewno przyniesie efekty

fot. archiwum

Polska pokonała po pięciu setach reprezentację Chorwacji. - Przed jutrzejszym pojedynkiem z Rosją najlepsze dzisiaj będą sen i wypoczynek - powiedziała po dzisiejszym spotkaniu środkowa polskiego zespołu, Berenika Okuniewska.

Drugi dzień Memoriału macie za sobą i drugie zwycięstwo „w kieszeni". W dniu wczorajszym z łatwością odprawiłyście z kwitkiem zespół Słowacji, dzisiaj Chorwatki poprzeczkę zawiesiły o wiele wyżej. Poza pierwszą partią, pomimo małej ilości błędów własnych łatwo nie było.

Berenika Okuniewska: – Dzisiaj mecz ten dlatego tak wyglądał, bo walczyłyśmy nie tylko z dobrze dysponowaną Chorwacją, ale również z własnym zmęczeniem, które pod koniec spotkania na pewno było widać.

Gratuluję świetnej gry blokiem pomimo zmęczenia,które pani wskazuje.– Dziękuję i cieszę się bardzo z wygranej. Co do gry blokiem, to cały zespół dobrze zagrał w tym elemencie. Szczególnie w końcówce meczu pokazałyśmy, że potrafimy się zmobilizować. Spięłyśmy się na te ostatnie parę punktów i wygrałyśmy tie-breaka do dwunastu.

Wczoraj trener Alojzy Świderek wskazał, że w ostatnich dniach ciężko pracowałyście na siłowni i brak wam świeżości.

– To prawda ciężko trenowałyśmy siłę, ale obecnie już schodzimy „z tych dużych ciężarów", jednak trening siłowy nadal odczuwamy w mięśniach i faktycznie jesteśmy trochę ociężałe.

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej rozgrywany przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy to niezła okazja do sparowania z zespołami niżej i wyżej notowanymi.

– To prawda, to nasz ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Serbii. Do reprezentacyjnego zespołu doszły nowe zawodniczki i dobrze jest, gdy jak najwięcej gramy tym składem i zgrywamy się ze sobą. Taki turniej na pewno przyniesie efekty.

W obecnej chwili wasz zespół liczy szesnaście zawodniczek, czyli dwie siatkarki będą zmuszone pozostać w domu. Obserwując panią w dniu wczorajszym i dzisiejszym należałoby powiedzieć, że może być pani pewna miejsca w czternastce.

– W siatkówce nic nie może być pewne. Ostatnio na treningach nie szło mi najlepiej. Na pewno każda z nas robi wszystko by osiągnąć szczyt formy, by być pomocnym w zespole, by w ogóle tworzyć ten zespół, silny zespół. Te mecze podczas memoriału, oraz zaplanowany po nim sparing z zespołem Tauronu MKS-u z Dąbrowy Górniczej na pewno wyłoni skład, który pojedzie walczyć w mistrzostwach Europy.

Jutro przed wami ostatni, trzeci dzień zawodów. Czeka was potyczka z Rosjankami. Jak zagrać by zwyciężyć rosyjski zespół i odnieść sukces w III Memoriale  Agaty Mróz-Olszewskiej?

– Taktykę na jutrzejsze spotkanie ustali trener. Najlepsze dzisiaj przed jutrzejszym pojedynkiem będą sen i wypoczynek.

Wracając do mistrzostw Europy, znalazłyście się w grupie, z której awans z pierwszego miejsca nie powinien być problemem.

– Nigdy tak nie mówię, gdyż czasami ze słabszymi zespołami gra się równie ciężko, jak z drużynami z wysokich lokat rankingów. Poza tym na imprezach tej rangi, co mistrzostwa Europy słabeuszy nie ma. Każdy jedzie na mistrzostwa by zająć jak najwyższą lokatę. My również jedziemy na tą imprezę po to, żeby walczyć o jak najwyższe cele. By myśleć o medalowej pozycji trzeba będzie wygrywać każdy mecz po kolei. Zobaczymy jak nam pójdzie. Proszę o trzymanie kciuków za nasz zespół.

Kciuki na pewno będzie trzymać cała siatkarska Polska. Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnego zwycięstwa w dniu jutrzejszym.

– Dziękuję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved