Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Artur Troska: Mile wspominam czas Młodej Ligi

Artur Troska: Mile wspominam czas Młodej Ligi

fot. archiwum

Każdy zawodnik grający w Młodej Lidze ma szanse na dalsze sukcesy i pokazanie własnych umiejętności.  Jest to swego rodzaju lekcja siatkówki - mówi w  Artur Troska, zawodnik Siatkarza Wieluń, który w nowym sezonie będzie graczem Olimpii Sulęcin.

MłodaLiga: Przez rok miałeś możliwość brać udział w rozgrywkach Młodej Ligi, jako zawodnik klubu Siatkarza Wieluń. Jak oceniłbyś ten czas?

Artur Troska: Czas, który spędziłem w Wieluniu był dla mnie okazją, aby się zaprezentować się szerszej publiczności. Bardzo miło wspominam ten czas i wiele się nauczyłem oraz zdobyłem nowe doświadczenie.

Czy Twoim zdaniem udział w tego typu rozgrywkach to swego rodzaju furtka do dalszej kariery dla młodych zawodników?– Myślę że tak. Każdy zawodnik grający w Młodej Lidze ma szanse na dalsze sukcesy i pokazanie własnych umiejętności. Grając w tego typu rozgrywkach, ma się możliwość zagrać z wieloma doświadczonymi zawodnikami. Jest to swego rodzaju lekcja siatkówki.

Po okresie gry w Wieluniu wyjechałeś do Caudry, do Francji, gdzie miałeś okazję bliżej zapoznać się z francuską ligą. Tam też miałeś okazję pracować ze Zbigniewem Zielińskim, jak wspominasz waszą współpracę?

Bardzo miło wspominam czas spędzony w Caudry. Trener Zieliński jest osobą, która potrafi bardzo dużo nauczyć i przekazać zawodnikowi. Jestem przekonany, że jest to jeden z najlepszych trenerów. Wiele rad tej osoby utkwiło mi w pamięci i do dziś bardzo mi służą. Dziękuję bardzo za czas spędzony w Caudry z tak doświadczonym trenerem.

W ostatnich dniach związałeś się z II- ligowym klubem Olimpią Sulęcin. Na jak długo zostaniesz z tą drużyną?

– Z Olimpią związałem się na rok.

Możesz opowiedzieć, jak wyglądają wasze przygotowania do nowego sezonu?

– Od 8 sierpnia byliśmy na obozie przygotowawczym. Co dzień mieliśmy po 2 treningi, co jakiś czas był dodatkowy 3 trening. Od września trenujemy raz dziennie, dodatkowo siłownia 2 razy w tygodniu.

Macie zaplanowane mecze sparingowe przed inauguracją rozgrywek?

– Tak było już kilka sparingów. W najbliższym czasie będziemy brać udział w turniejach.

Czy po mimo napiętego kalendarza, udało Ci się znaleźć chwilę na wakacje i odpoczynek?

– Tak udało mi się znaleźć czas na odpoczynek i wakacje, które spędziłem z rodzina i znajomymi. Jednak urlop się skończył, a przede mną kolejny sezon.

*rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved