Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > „Złote dziecko włoskiej siatkówki” w Jastrzębiu?

„Złote dziecko włoskiej siatkówki” w Jastrzębiu?

fot. archiwum

Matteo Martino stracił miejsce w drużynie z Maceraty na rzecz Jiriego Kovara. W związku z tym Włoch zmuszony jest poszukiwać nowego pracodawcy. Możliwe, że od przyszłego sezonu Martino zobaczymy w Polsce, w Jastrzębskim Węglu.

Matteo Martino, „złote dziecko włoskiej siatkówki", dotychczas reprezentował barwy Lube Banca Marche Maceraty. Nowy trener byłej drużyny Sebastiana Świderskiego nie widzi jednak przyjmującego w swojej wizji zespołu – w jego miejsce pozyskał wychowanka legendarnego Sisleya, Jiriego Kovara, w efekcie czego Martino miał zostać wypożyczony do Belluno. Matteo Martino otrzymał także oferty gry w Modenie, Rzymie, Castellanie Grotte czy Genui, jednak żadnej z nich zawodnik nie przyjął.

Paolo Bengiorno, agent siatkarza, poinformował, że Martino otrzymał także propozycję podpisania kontraktu z klubem z Polski. Klubem tym jest Jastrzębski Węgiel, prowadzony przez Lorenzo Bernardiego – idola młodego przyjmującego. Także sam zainteresowany potwierdził informacje podawane przez jego menedżera. – Rozmawiam z klubem z Jastrzębia, ale są to bardzo wstępne rozmowy. Nie wiem jak, ani kiedy się one zakończą – mówił Matteo Martino.

Jeżeli transfer włoskiego siatkarza dojdzie do skutku, będzie to kolejny po Michale Kubiaku, Zbigniewie Bartmanie i dwóch Brazylijczykach przyjmujący w barwach  Jastrzębskiego Węgla. Pojawiły się informacje, że w związku z tym w drużynie  nie wystąpi Michał Kubiak. Prezes Zdzisław Grodecki stanowczo dementuje jednak te doniesienia.źródło: dallarivolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved