Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Towarzyskie granie w Pionkach

Towarzyskie granie w Pionkach

fot. archiwum

13 i 14 września szykuje się w Pionkach prawdziwa siatkarska uczta. W podradomskiej miejscowości w meczach towarzyskich zmierzą się ze sobą czołowe zespoły z siatkarskiej ekstraklasy, które tym samym wesprą leczenie chorych dzieci.

Męskich drużyn siatkarskich z krajowej elity: PGE Skry Bełchatów, Jastrzębskiego Węgla, Farta Kielce i AZS-u Neckermanna Politechniki Warszawskiej wytrawnym kibicom piłki siatkowej nie trzeba przedstawiać. Te właśnie ekipy w przyszłym tygodniu zawitają do Pionek, by zaprezentować się siatkarskiej publiczności. Bełchatowianie to od lat hegemon krajowych rozgrywek, wielokrotni mistrzowie Polski zagrają w Pionkach mecz towarzyski, a ich rywalem będzie inna ekipa z czołówki krajowej Jastrzębski Węgiel. Pojedynek odbędzie się w pionkowskiej hali w najbliższą środę. Natomiast dzień wcześniej, we wtorek, na parkiecie obiektu przy ul. Sosnowej zaprezentują się siatkarze kieleckiego Farta i stołecznych inżynierów. Wymienione zespoły zgodziły się zagrać, bo chcą wymiernie wesprzeć zbiórkę funduszy na pomoc w leczeniu mieszkańców Pionek, trzyletniej Natalii Szydło i dziewięcioletniego Wiktora Rękosiewicza.

Nie ma wątpliwości, że organizatorzy wykazali się wspaniałą inicjatywą. Mecze towarzyskie gwiazd rodzimej siatkarskiej ekstraklasy są bowiem wyśmienitą promocją tej dyscypliny sportu, a jeśli dodamy, że oba mecze mają charytatywny charakter, to sukces jest niemal murowany. Zresztą szczytny cel i doborowa obsada spotkań już mają przełożenie na sprzedaż kart wstępu – w kilka godzin od rozpoczęcia rozprowadzania biletów-cegiełek fani zakupili ich już bowiem kilkaset. – Po pierwszym dniu w kasie pozostało już tylko około 50 biletów na miejsca siedzące na mecz Skry i Jastrzębskiego Węgla. Wejściówki na pojedynek Farta z Politechniką też mają swoich nabywców. Myślę, że do czasu rozgrywania spotkań rozprowadzimy resztę biletów. Szczytny cel był pomocny w zorganizowaniu imprez, choć muszę przyznać, że łatwo nie było. Głównie przez napięty terminarz przygotowań drużyn do startu ligi – mówił Radosław Bielecki, główny organizator obu meczów.

Co ciekawe, zainteresowanie przyjazdem wykazują nie tylko kibice sportu w Pionkach, Radomiu czy regionie radomskim. – Jesteśmy bardzo zbudowani, bo mieliśmy telefony od fanów z różnych stron kraju. Wiadomo już, że w Pionkach zameldują się kibice zespołów grających w tych meczach, ale także pojawią się fani siatkówki, m.in. z Siedlec czy Krakowa – dodawał Bielecki.Autor: Radosław Olchowski
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved