Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niemcy na ME mierzą w medal

Niemcy na ME mierzą w medal

fot. archiwum

Już za niespełna dwadzieścia cztery godziny rozpocznie się najważniejsza impreza tego sezonu, którą Niemcy zainaugurują spotkaniem z Polską. Podopieczni Raula Lozano otwarcie mówią, że kadrę stać na medal i to on jest głównym celem.

Niemcy w pierwszej rundzie mistrzostw zagrają w grupie D, gdzie ich rywalami będą kolejno Polacy, Słowacy oraz Bułgarzy. Reprezentacja prowadzona przez Raula Lozano w ostatnich latach sukcesywnie zbliżała się do światowej czołówki i ten turniej będzie dla niej doskonałą okazją do udowodnienia swojej wartości.

Przygotowania do mistrzostw były intensywne i trwały aż sześć tygodni. Czy oceniasz je pozytywnie?

Marcus Böhme: To okaże się podczas pierwszych spotkań. Czuję się dobrze i do najwyższej dyspozycji brakuje niewiele. Powinna ona zostać osiągnięta na początku turnieju.Grasz w siatkówkę już od wielu lat, jednak ze względu na liczne kontuzje będę to dopiero twoje trzecie Mistrzostwa Europy (wcześniej 1997 i 2007). Jak w tym czasie zmienił się ten sport i pozycja Niemiec na arenie międzynarodowej?

Stefan Hübner: – Jeśli grasz cały czas, te zmiany przechodzą płynnie. Ja się czuję tak samo, jak w 1997 roku. Prawdopodobnie gra stała się szybsza, jednak specjalnie tego nie odczuwam. Teraz jest sporo atletycznych graczy, wcześniej więcej było zawodników bazujących na swojej technice. Wtedy niemiecka siatkówka przechodziła ciężki etap, znaleźliśmy się w okresie przejściowym. W tej chwili kadra jest ułożona i zbilansowana, prezentuje ona wysoki poziom. Mamy 14 równych zawodników.

Jakie są mocne strony reprezentacji Niemiec?

Sebastian Schwarz: – Myślę, że naszym głównym atutem jest atak oraz blok. Poza tym mamy bardzo zgrany zespół.

Czy są jakieś słabości? Co powinno zostać poprawione?

Max Günthör: – Naszym problemem jest to, że czasami przytrafiają nam się okresy słabszej gry. Często po spornej decyzji sędziego na naszą niekorzyść, dekoncentrujemy się i tracimy parę punktów w jednym ustawieniu. To nie powinno nam się zdarzać.

Co zawodnicy robią w wolnym czasie, poza treningami?

Denis Kaliberda: – Każdy zajmuje się swoimi zainteresowaniami. Niektórzy lubią muzykę, inni dużo czasu spędzają przy komputerze. Ja osobiście przepadam za strategiami.

Najlepszy libero Mistrzostw Świata 2010 nie ma jeszcze klubu. Czy to cię jakoś psychicznie obciąża, czy może nie ma żadnego wpływu na twoją postawę?

Ferdinand Tille: – To mnie nie obciąża, wręcz przeciwnie, działa na mnie motywująco. Grając dobrze będę mógł udowodnić, że pomijanie mnie jest błędem.

Pierwsza runda rozpoczyna się od meczu z Polakami, będzie to kluczowy pojedynek dla dalszych losów?

Patrick Steuerwald: – Wszystkie trzy pojedynki w pierwszej rundzie będą kluczowe. To jest najtrudniejsza grupa. Są tutaj trzy zespoły ze światowej czołówki oraz Słowacja, która zwyciężyła Ligę Europejską. Oczywiście dobry początek może bardzo pomóc,jednak trzeba wygrać wszystkie spotkania.

Jak oceniasz system Mistrzostw Europy? Rok temu, w czasie mistrzostw świata we Włoszech, było wiele protestów w tej sprawie.

Jochen Schöps: – System jest zupełnie inny, niż wtedy i podobne problemy nie powinny się przytrafić. Jednocześnie jest on bardzo „ostry” i nie wybacza jakichkolwiek wpadek.

Jak oceniasz grupowych rywali?
Marcus Popp:
– Wszystkie trzy ekipy mają zawodników, którzy grają w najmocniejszych ligach świata. Wiele będzie zależało od dyspozycji dnia poszczególnych graczy.

Ta drużyna może zapisać się w historii. Jeszcze nigdy Niemcy nie zdobyli medalu w tych rozgrywkach.
Björn Andrae:
– Zawsze jestem optymistą. Wielokrotnie na różnych imprezach graliśmy bardzo dobrze, mamy na swoim koncie zwycięstwa z mocnymi rywalami, jednak jeszcze nie udało nam się stanąć na podium. Wierzę w nasz potencjał. Znamy swoje umiejętności i wiemy, że przy odrobinie szczęścia, możemy wygrywać.

Jaki jest cel na tych mistrzostwach?
Robert Kromm
– Medal!

 

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved