Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Białczak: Chcemy wypaść jak najlepiej

Krzysztof Białczak: Chcemy wypaść jak najlepiej

fot. archiwum

Radomskie siatkarki są gospodyniami turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Radomia i Prezesa firmy Jadar. - Przyjeżdżają dwie ekipy z PlusLigi Kobiet. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, by udowodnić, że inwestycja w klub się opłaciła - podkreślił Białczak.

Sparingi uważa się za dobrą formę treningu przed sezonem, dlatego akademiczki przez resztę weekendów biorą udział w różnych sparingach. Jednak zarówno zawodniczki, jak i sztab szkoleniowy, nie wybiegają aż tak daleko w przyszłość. Skupiają się na radomskim turnieju.

Musimy grać jak najwięcej spotkań, bo wciąż jesteśmy nową drużyną. Wprowadzamy już pewne elementy taktyczne, dlatego ogranie przed sezonem jest nam niezwykle potrzebne – uważa drugi szkoleniowiec radomianek, Krzysztof Białczak.

Drugi trener ma również nadzieję, że turniej będzie idealną okazją do promocji żeńskiej siatkówki w Radomiu i poza nim. – Przyjeżdżają dwie ekipy z PlusLigi Kobiet, a takie drużyny zawsze przyciągają kibiców. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, by udowodnić również, że inwestycja w klub się opłaciła – podkreśla.Fani z pewnością oczekują, że akademiczki sprawią miłą niespodziankę, wygrywając z bardziej doświadczonymi rywalkami. – Oczywiście, będziemy chcieli zwyciężyć, choć wynik nie jest sprawą najważniejszą. Pokonanie drużyn z PlusLigi może się później nie przełożyć na wyniki w lidze – zauważa opiekun.

Siatkarki Politechniki nie zmagają się z żadnymi urazami i kontuzjami, dlatego można mieć nadzieję, że zaprezentują się z jak najlepszej strony. – Na mecze z doświadczonymi przeciwnikami dziewczyny zawsze wychodzą bardziej zmobilizowane, bo chcą się pokazać – kończy Krzysztof Białczak.

*Autorką artykułu jest Agata Kołacz (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved