Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Czeszki lepsze od Holenderek w trzecim sparingu

Czeszki lepsze od Holenderek w trzecim sparingu

Czechy wygrały w Brnie z Holandią 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) w trzecim i ostatnim sparingowym meczu tych drużyn. Trener Jiri Šiller powiedział, że jego podopieczne zaprezentowały w czwartek najlepszą dyspozycję ze wszystkich trzech spraingów.

Wygraliśmy zdecydowanie. Dobra postawa w obronie zadecydowała o zwycięstwie. Proszę mi wierzyć, możemy grać jeszcze lepiej – powiedział po wygranym 3:0 meczu trener Jiri Šiller. Szkoleniowcy obu zespołów umówili się, że w trzech pierwszych setach czwartkowego sparingu zespoły zagrają w najsilniejszych składach. Kolejne dwa sety były nieoficjalnie i zakończyły się wygraną Holenderek 21:12 i 21:19. – My wymieniliśmy cały zespół, Holenderki tylko dwie zawodniczki – dodał trener Czech.

Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy, Czechy rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe z Niemcami. W grupie kontynentalnego czempionatu Czeszki będą rywalizowały z Polską, Izraelem oraz Rumunią.

Czechy: Mühlsteinová, Havlíčková, Havelková, Kossányiová, Pastulová, Plchotová, Jášová (libero) oraz Vanžurová, Svobodníková, Melichárková

źródło: plusligakobiet.pl