Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alojzy Świderek: Mam nadzieję, ze będzie już tylko lepiej

Alojzy Świderek: Mam nadzieję, ze będzie już tylko lepiej

fot. archiwum

Trener Polek, Alojzy Świderek, mimo zdecydowanego zwycięstwa podopiecznych nad Słowaczkami, nie do końca był zadowolony z ich gry. - Cieszę się z wyniku, ale nie wyglądało to tak, jakbym sobie tego życzył, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej - powiedział.

Solange Soares (kapitan reprezentacji Słowacji): – Drużyny, które występują w niniejszym Memoriale są na innych poziomach przygotowań do mistrzostw Europy. My zaś jesteśmy razem dwa tygodnie i ten turniej jest dla nas dobrą okazją, by zmierzyć się z mocnymi drużynami. Postaramy się w dwóch następnych meczach zagrać dużo lepiej, ale wiemy jak mocne są nasze rywalki i na jakim są poziomie przygotowań.

Milena Radecka (kapitan reprezentacji Polski): – Bardzo cieszymy się z wygranej, bo to był nasz mecz na przetarcie. Nasza gra była daleka od doskonałości, ale na pewno cieszy nas wynik. Jesteśmy teraz na etapie siłowym i schodzimy z siły maksymalnej. Jesteśmy przez to trochę ociężałe i mało dynamiczne. Myślę, że w następnych meczach przyjdzie świeżość. Świeżość przyjdzie na pewno w następnym tygodniu i nasza gra będzie wyglądała lepiej.

Miroslav Cada (trener reprezentacji Słowacji): – Próbowaliśmy podjąć walkę, staraliśmy się, ale na Polki to było za mało.Alojzy Świderek (trener reprezentacji Polski): – Cieszę się z wyniku, to jest pierwsza rzecz. Druga to taka, że dziewczyny które wróciły do reprezentacji grały przez dwa sety i pomału wchodzą w rytm pracy i gry. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Wcześniej Milena zaznaczyła na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Nie wygląda to jeszcze tak jakbyśmy sobie życzyli. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.


Zostawiając na boku szczytny cel Memoriału można powiedzieć, że turniej ten traktować trzeba, jako trening przez zbliżającymi się milowymi krokami mistrzostwami Europy. Czy na dzień dzisiejszy może pan wyłonić już podstawowy skład?

Alojzy Świderek: – Dzisiaj trudno jeszcze mówić o pierwszej szóstce. W tej chwili mam do dyspozycji szesnaście zawodniczek, które biorą udział w zgrupowaniu, a teraz w tym turnieju. Chcę, by większość z nich mogła się w tym turnieju sprawdzić.

Wiadomo, że na mistrzostwa Europy pojedzie czternaście zawodniczek, więc przed trenerem trudna decyzja, z dwóch dziewczyn trzeba będzie zrezygnować.

Zgadza się, nie będzie to łatwy wybór, niestety dwie zawodniczki będą musiały pozostać w domu.

W dzisiejszym spotkaniu cały mecz rozegrała Krystyna Strasz, znająca dosłownie każdy centymetr parkietu hali, na której jest rozgrywany turniej. Czy należy sądzić, że wyrasta z niej podstawowa libero reprezentacji?

– W tej chwili trudno jeszcze to wskazać. Faktem jest, że Krysia zagrała dzisiaj cały mecz. Mamy jeszcze dwa mecze w tym turnieju i nie wykluczam, że w następnych spotkaniach będzie zmiana zawodniczki na tej pozycji. Po Memoriale imienia Agaty Mróz-Olszewskiej mamy jeszcze tydzień przygotowań w Szczyrku i chodzi mi o to, by rywalizacja na tej pozycji była do końca, zresztą na każdej innej pozycji również.

Dzisiejszy, niżej notowany przeciwnik poprzeczki nie zawiesił wysoko. Zwycięstwo przyszło bardzo łatwo, jednak pomimo tego należy zwrócić uwagę na znakomitą grę blokiem pańskiego zespołu.

Faktem jest, że blok dzisiaj funkcjonował dobrze. Mogło to jednak wynikać z tego, że nie był to bardzo wymagający przeciwnik. Po dzisiejszym spotkaniu powiedzieć też muszę, że nie do końca cieszy gra w ataku. Przed nami kolejne mecze i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Na pomeczowej konferencji prasowej kapitan pańskiego zespołu, Milena Radecka powiedziała, że jeżeli chodzi o treningi to jesteście teraz na etapie siłowym i brak dziewczynom świeżości.

Tak jak powiedziała Milena, również dzisiaj przed południem mieliśmy siłownię. Świeżość przyjdzie i chcemy z nią trafić na grupowe mecze mistrzostw Europy rozgrywane w Serbii. Cel jest tylko jeden, wyjść z grupy i powalczyć o medale. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie tylko lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved