Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Radomiu zespoły z PlusLigi sprawdzą formę pierwszoligowców

W Radomiu zespoły z PlusLigi sprawdzą formę pierwszoligowców

fot. archiwum

W Radomiu królową sportu ma być piłka siatkowa. Taka idea przyświeca organizatorom Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Radomia i Prezesa firmy Jadar, którzy do hali przy Chrobrego zaprosili AZS Białystok, Stal Mielec i Spartę Warszawa.

Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Radomia i Prezesa firmy Jadar będzie drugą imprezą podopiecznych Jacka Skroka przed rozpoczynającym się w październiku sezonem ligowym. Przed tygodniem radomianki grały w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie ich przeciwnikiem poza gospodyniami były zespoły z Legionowa, Murowanej Gośliny i Trzebnicy. – Mamy nowy, młody zespół, także przed tygodniem dziewczyny miały okazję po raz pierwszy ze sobą zagrać i muszę przyznać, że źle to nie wyglądało – śmieje się dyrektor sportowy Jadaru AZS Politechnika Radomska, Robert Grzanka. Pierwszy mecz z Jedynką rozegraliśmy z marszu. Dziewczyny na boisko wyszły prosto z autokaru, dlatego to spotkanie nie oddawało w pełni naszej dyspozycji – mówi szef beniaminka I ligi. – Zadowoleni jesteśmy ze spotkań z głównymi kandydatami do awansu do PlusLigi Kobiet – Siódemką Legionovia i Piecobiogazem Murowana Goślina. Te mecze pokazały, że mamy spory potencjał, ale również uwidoczniły nasze braki. Znamy swoje miejsce w szeregu i mamy świadomość, że czeka nas jeszcze sporo pracy, ale w tych meczach mogliśmy zdobyć o kilka oczek więcej, jak również o kilka mniej ich stracić – dodaje Grzanka.

Jutro przed radomiankami kolejny sprawdzian. W hali przy Chrobrego będą podejmować zeszłorocznego beniaminka I ligi kobiet, Spartę Warszawa oraz dwa kluby PlusLigi Kobiet – AZS Białystok i Stal Mielec. Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Radomia i Prezesa firmy Jadar będzie pierwszą imprezą, w której udział wezmą drużyny z ekstraklasy. – Podejmując się organizacji tego turnieju przyświecały nam dwa cele. Przede wszystkim zapraszając dwa zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej chcieliśmy promować piłkę siatkową w mieście. Poza tym zależy nam, aby mieszkańcy Radomia zakochali się żeńskiej piłce siatkowej i dopingowali nas na meczach ligowych – tłumaczy Robert Grzanka podkreślając, że najważniejsza w turnieju będzie promocja dyscypliny, a nie sam wynik. Turniej rozgrywany będzie w hali przy ul. Chrobrego. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.

Plan turnieju:9 września 2011r. (piątek)
g. 17.00: Sparta Warszawa – Stal Mielec
g. 19.00: AZS Politechnika Radom – AZS Białystok

10 września 2011r. (sobota)
g. 10.00: Jadar AZS Politechnika radom – Sparta Warszawa
g. 12.00: AZS Białystok – Stal Mielec
g. 16.30: Sparta warszawa – AZS Białystok
g. 18.30: Jadar AZS Politechnika Radom – Stal Mielec

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved