Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ogromny pech Ilony Gierak

Ogromny pech Ilony Gierak

fot. archiwum

O dużym pechu może mówić Ilona Gierak. Przyjmująca Siódemki Legionovia Legionowo miała stanowić o sile beniaminka I ligi kobiet. Tymczasem kontuzja kolana wykluczyła ją z gry na blisko pół roku. Zawodniczka na boisko najprawdopodobniej wróci wiosną.

Ilona Gierak to jeden z czterech nowych nabytków beniaminka I ligi, który w tym sezonie ma pomóc drużynie Wojciecha Lalka w walce o ekstraklasę. – Ilona to bardzo cenne wzmocnienie dla naszego zespołu. Ta dziewczyna miała fantastyczny sezon w zespole AZS-u Białystok, trafiła nawet do kadry trenera Matlaka na turniej w Montreux. Co prawda w Mielcu, gdzie grała ostatnio nie otrzymała zbyt wiele szans na grę, ale w naszym klubie na pewno ją otrzyma – chwalił przed kilkoma tygodniami siatkarkę legionowski szkoleniowiec.

Zawodniczka pod koniec sierpnia zaczęła narzekać na ból kolana. Trener Lalek natychmiast zwolnił ją z zajęć, a przeprowadzone badania wykazały, że siatkarka ma naderwane wiązadła krzyżowe. Ta diagnoza oznacza, że Ilony Gierak nie zobaczymy na parkiecie w pierwszej części sezonu. – Lekarze orzekli, że Ilona wróci na boisko najszybciej za pięć miesięcy. To bardzo zła wiadomość i wielki dramat zawodniczki. Bardzo liczyliśmy na jej pomoc w tym sezonie, jednak głęboko wierzę, że Ilona szybko wróci do zdrowia i pomoże nam w walce o awans w drugiej części sezonu – powiedział Marek Bąk, wiceprezes klubu z Legionowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved