Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ksenia Sizowa w AZS-ie Białystok

Ksenia Sizowa w AZS-ie Białystok

fot. archiwum

Przyjmująca Ksenia Sizowa w nadchodzącym sezonie ligowym reprezentować będzie klub z AZS-u Białystok. W poprzednim sezonie zawodniczka występowała w zespole z Jekaterynburga. Wcześniej kontrakt z AZS-em Białystok podpisała Elena Kowalenko.

W ostatnim sezonie ligowym w AZS-ie Białystok grała Anna Klimakowa, która do klubu ze stolicy Podlasia przyjechała właśnie z Urałoczki Jekaterynburg. Przed nadchodzącymi rozgrywkami w jej ślady poszły dwie następne siatkarki z rosyjskiej ekipy. Jako pierwsza kontrakt podpisała Elena Kowalenko, natomiast teraz do AZS-u trafiła Ksenia Sizowa. Ta 22-letnia siatkarka może występować zarówno na przyjęciu, jak i ataku. W pierwszym zespole Urałoczki debiutowała w 2005 roku, a w 2010 otrzymała tytuł "Mistrza sportu".

Wciąż nierozwiązany pozostaje problem trzeciej środkowej w AZS-ie. – O tym, czy jest nam potrzebna jeszcze jedna zawodniczka na tę pozycję, zadecyduje sztab szkoleniowy. Być może na środek siatki zostanie przestawiona jedna z siatkarek z obecnego składu lub zakontraktujemy młodą, perspektywiczną dziewczynę na to miejsce – powiedział prezes Aleksander Puchalski.

Białostocki klub postarał się również o nowych sponsorów. Akademiczki będą od teraz wspierane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Podlaską Giełdę Rolno-Towarową oraz przez Pronar. Ta ostatnia firma już kiedyś sponsorowała AZS i jej nazwę ponownie ujrzymy na koszulkach podlaskiego zespołu.Przed startem sezonu (28-30.09) tradycyjnie już w Białymstoku odbędzie się turniej siatkarski. Tym razem oprócz AZS-u Białystok zagrają w nim ekipy z zagranicy: Urałoczka Jekaterynburg (Rosja), SK UP Ołomuniec (Czechy) oraz Volero Zurych (Szwajcaria). Imprezie tej towarzyszyć będzie wystawa zdjęć, dokumentująca 5 lat zmagań białostoczanek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Białostocki klub zwraca się z prośbą do kibiców o przynoszenie własnych zdjęć AZS-u do siedziby zespołu lub o wysyłanie ich na maila.

*Anna Jawor (SportoweFakty.pl)

 

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved