Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillermo Hernán po pierwszym treningu w Olsztynie

Guillermo Hernán po pierwszym treningu w Olsztynie

fot. archiwum

Guillermo Hernán dołączył do zespołu Indykpolu AZS Olsztyn. Hiszpański rozgrywający stawił się dzisiaj na porannym treningu po czym oficjalnie został zaprezentowany na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Guillermo Hernán przywitał się ze wszystkimi w po polsku, mówiąc: – Dzień dobry! Dla nowego rozgrywającego dzisiejszy dzień na pewno należy do tych dobrych. Wczoraj wieczorem, po długiej podróży, dotarł do Olsztyna a już dzisiaj o godzinie 9.00 stawił się na porannym treningu. Jak drużyna przyjęła nowego zawodnika?

Przyjęli mnie bardzo dobrze. Od razu zauważyłem, że to fajna drużyna, w której panuje świetna atmosfera. Mamy młody zespół, więc to wszystko tłumacz y – śmiał się Guillermo Hernán.

W okresie transferowym o hiszpańskiego rozgrywającego zabiegał nie tylko prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS-UWM Mariusz Szyszko, ale również trener Tomaso Totolo.Zakontraktowanie Guillermo Hernána było naszą pierwszą decyzją jaką podjęliśmy wspólnie. Znałem tego zawodnika z wcześniejszych występów w Lidze Mistrzów i był pierwszym, którego chciałem pozyskać do swojego zespołu. Jaka była moja radość, kiedy okazało się, że prezes Mariusz Szyszko myślał o tym samym rozwiązaniu – mówił szkoleniowiec Tomaso Totolo.

Już dzisiaj drużyna Indykpolu AZS Olsztyn udaje się do Lidzbarka Welskiego, gdzie rozegra towarzyski mecz z Delectą Bydgoszcz. Bez wątpienia będzie to kolejny sprawdzian formy akademików, ale także szerszej publiczności będzie mógł się zaprezentować nowy zawodnik.

Uważam, że Guillermo Hernána powinien zagrać dzisiaj seta, by poczuć atmosferę w zespole. W meczach sparingowych pracujemy nad wieloma elementami. Nie chcę żeby Guillermo ryzykował jakimś urazem, ale pojawi się na boisku. W tym momencie jego atutem jest to, że wrócił z reprezentacji. Dlatego też może od razu wejść w trening, a muszę przyznać, że fizycznie wygląda naprawdę dobrze – tłumaczył Tomaso Totolo.

Rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn przyznał, że nie mógłby zagrać więcej niż jednego seta, gdyż nie jest jeszcze zgrany z drużyną, o której wbrew pozorom wie bardzo dużo.

Wiem, że jest to bardzo utytułowany klub, z ogromną tradycją i kilkoma mistrzostwami. Teraz jest to młoda drużyna. Znam takich zawodników jak Igor Yudin, Metodi Ananiew – przeciwko, któremu miałem okazję grać spotkania w Lidze Światowej. Wiem również kim jest Piotrek Hain, Paweł Siezieniewski, Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Andrzej Stelmach – wymienił rozgrywający Indykpolu AZS.

* Autorką tekstu jest Marta Panasiuk (indykpolazs.pl)

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved