Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Emanuele Zanini podał ostateczny skład na ME

Emanuele Zanini podał ostateczny skład na ME

fot. archiwum

Trener reprezentacji Słowacji, Emanuele Zanini, ujawnił dziś skład na mecze ME. Z czternastki, która przygotowywała się do mistrzostw Starego Kontynentu w Nitrze, w oczach trenera uznania nie znaleźli przyjmujący Štefan Chrtiansky i środkowy Tibor Filo.

Wcześniej szkoleniowiec reprezentacji Słowacji podał informację o absencji Michała Masnego, kapitan i pierwszy rozgrywający Słowaków nie wspomoże swojej kadry narodowej ze względu na kontuzję. – To była trudna decyzja. Wszystkie zespoły, które zakwalifikowały się do mistrzostw Europy z podanych czternastoosobowych składów musiały wskazać dwunastu zawodników i musiałem to zaakceptować. Postanowiłem zrezygnować z Chrtianskiego i Filo, ponieważ w trakcie turnieju musimy być przygotowani na wszystko. Martin Nemec stopniowo wraca do gry i musimy być przygotowani na sytuację, w której coś by się stało. Chrtiansky to młody zawodnik i jestem przekonany, że przed nim wielka przyszłość- mówił o swojej decyzji przed wyjazdem do Pragi Emanuele Zanini.

Pierwszymi rywalami Słowaków na etapie fazy grupowej będą Bułgarzy, drugiego dnia rozgrywek zespół Zaniniego zmierzy się z reprezentacją Niemiec, a w niedzielę na zakończenie rozgrywek grupowych Słowacy zagrają z biało-czerwonymi.

Skład reprezentacji Słowacji na ME:rozgrywający:
Juraj Zaťko
Branislav Skladaný

przyjmujący:
Lukáš Diviš
Martin Sopko st.
Róbert Hupka

środkowi:
Tomáš Kmeť
Emanuel Kohút
Richard Nemec

atakujący:
Martin Nemec
Milan Bencz
Peter Michalovič

libero:
Roman Ondrušek

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved