Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta lepsza w starciu z Olsztynem

Delecta lepsza w starciu z Olsztynem

Zaplanowane na cztery sety towarzyskie spotkanie między Indykpolem AZS Olsztyn a Delectą Bydgoszcz zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Obydwa zespoły nie wystąpiły jeszcze w swych optymalnych składach. W AZS-ie zaprezentował się Guillermo Hernan.

Mecz rozpoczął skutecznym atakiem Dawid Konarski. Po bloku Cervena i autowym ataku AZS-u Delecta prowadziła już 3:0. Niemoc w ataku przełamał Łukasik (4:1). Olsztynianie próbowali dojść do głosu po świetnych atakach Winnika (5:3) i Ferensa z drugiej linii (5:4). Delecta z powodzeniem utrzymywała jednak przewagę zdobytą w pierwszych akcjach seta. W ataku skutecznie blok obijał Marcin Wika , (9:7) a kolejne punkty dołożył świetną zagrywką Piotr Lipiński (10:7). Serwisem zapunktował też Stephan Antiga, a niedokładne przyjęcie wykorzystał Michal Cerven (12:9). W drużynie ze stolicy Warmii bez kompleksów atakował młodziutki Piotr Łukasik, który nie raz ratował zespół z opresji. AZS na fali dobrej gry wyrównał stan seta (12:12) i wysunął się na prowadzenie 13:12 po asie serwisowym Dawida Guni. Gdy po bardzo długiej wymianie i spektakularnych obronach po jednej i drugiej stronie Marcin Wika zaatakował w aut wydawało się, że nic już nie pomoże w tej partii podopiecznym Piotra Makowskiego (13:17). Olsztynianie grali jednak mało zdecydowanie, co pozwoliło rywalom zredukować stratę i nawiązać wyrównaną walkę w końcówce, która zaowocowała zwycięstwem Delecty 25:22.

Kolejna partia rozpoczęła się dla Delecty bardzo podobnie. Asowa zagrywka Lipińskiego wyprowadziła zespół na trzypunktowe prowadzenie (3:0). Przewaga ta była ambitnie utrzymywana i powiększana w dalszej części seta. Świetnym atakiem z drugiej piłki popisał się rozgrywający bydgoszczan (10:4). Niemoc olsztynian przełamał as serwisowy Ferensa (12:9), który tchnął w drużynę ducha walki. AZS zbliżył się na jeden punkt (13:12), a następnie po świetnych zagrywkach wysunął się na prowadzenie (18:15). Bydgoszczanie zrewanżowali się bardzo aktywną grą blokiem (18:17). Kibice ponownie byli świadkami bardzo wyrównanej końcówki, którą na swoją korzyść dopiero po grze na przewagi zakończyła Delecta (26:24).

Trzecia odsłona spotkania przyniosła zaciętą walkę od pierwszej piłki. W zagrywce dalej świetnie spisywał się Wojciech Ferens (3:2). Olsztynianie wygrywali też „przepychanki" na siatce (5:4). Wtedy jednak ponownie inicjatywę przejęli zawodnicy Delecty. Na środku bardzo dobrze spisywał się Cerven a kolejnego asa serwisowego zapisał na swoim koncie Lipiński (11:8). Dominacji drużyny z Bydgoszczy nie przerwał nawet Bartosz Krzysiek, który rewelacyjnie wprowadził się na parkiet, atakując z niemal stuprocentową skutecznością. Delecta spokojnie kontrolowała przebieg spotkania (19:15), podczas gdy AZS raz po raz próbował przejąć inicjatywę. Grę w tym secie w znacznym stopniu wypaczyły autowe zagrywki, które mnożyły się po obu stronach. Partia ta padła ponownie łupem Delecty 25:19.

W czwartej partii trenerzy obydwu ekip pozwolili zagrać zawodnikom rezerwowym. Początek seta to bezlitosna dominacja akademików, którzy nie odpuszczali żadnej piłki. Po świetnych atakach Krzyśka i blokach Haina Olsztyn prowadził 6:2. Przyjmujący Delecty nie mogli poradzić sobie z zagrywką młodego atakującego olsztynian. Podopiecznym Tomaso Totolo dodatkowo dopisywało szczęście, gdy piłka przetaczała się po taśmie na drugą stronę (16:11). Podbudować swoją drużynę próbował mocnymi atakami po prostej Marcin Wika (18:13), jednak rywale okazali się w tej partii nie do zatrzymania, wygrywając 25:20.

AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 1:3
(22:25, 24:26, 19:25, 25:20)