Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czesi sparowali z Rosjanami

Czesi sparowali z Rosjanami

fot. archiwum

- Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale w trzecim zabili nas zagrywką. Rosjanie pokazali, że są rzeczywiście faworytem mistrzostw Europy - tak mówił Peter Platenik po zakończeniu sparingowego meczu, w którym Czesi ulegli Sbornej 0:3.

Mecz poprzedziła minuta ciszy, którą uczestnicy spotkania oraz 1500 widzów uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęło m.in. trzech czeskich hokeistów drużyny Lokomotiwu Jarosławl – Karel Rachunek, Jan Marek i Josef Vašíček.

W pierwszym secie do stanu 18:18 Czesi dotrzymywali kroku zwycięzcom tegorocznej Ligi Światowej. Następnie byli bezredni wobec czterech bloków rosyjskich. W drugiej partii gospodarze ze stanu 17:23 doprowadzili do 22:24. Oba zespoły zagrają w jednej grupie pierwszej fazy mistrzostw Europy. Do bezpośredniego spotkania dojdzie w poniedziałek w Karlowych Warach. Spodziewany jest na widowni prezydent Republiki Vaclav Klaus. Przed rokiem dopingował on czeskie koszykarki, które zdobyły srebrny medal mistrzostw świata.

Czesi udział w ME rozpoczną w sobotę spotkaniem z Portugalią. – Wierzymy, że będzie to łatwiejszy przeciwnik niż Rosja i pomyślnie zaczniemy rywalizację w czempionacie – powiedział Peter Platenik.Czechy – Rosja 0:3
(21:25, 22:25, 17:25)

Czechy: Ticháček, Pláteník, Veselý, Štokr, Popelka, P. Konečný, Kryštof (libero) oraz D. Konečný, Bence, Zapletal, Hudeček i Mach

* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved