Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlani Łódź z drugim sponsorem tytularnym?

Budowlani Łódź z drugim sponsorem tytularnym?

fot. archiwum

Prezes Budowlanych Marcin Chudzik rozgląda się za drugim sponsorem dla drużyny siatkarek. Sylwester Szymalak, prezes Organiki S.A. deklaruje, że spółka dalej chce być w nazwie drużyny, ale podobno jego propozycja nie jest satysfakcjonująca dla klubu.

Nie opuszczamy siatkarek i zamierzamy dalej wspierać drużynę jako sponsor tytularny – zapewnia prezes Organiki S.A., Sylwester Szymalak.Pod warunkiem, że firma utrzyma finansowanie na poziomie z dwóch ostatnich sezonów – zaznacza prezes klubu, Marcin Chudzik.

Prezes Szymalak jest zaskoczony pojawiającymi się informacjami o wycofaniu się Organiki po pięciu latach ze sponsorowania klubu. – Ja bym to raczej nazwał plotkami – mówi. – Najlepiej będzie, jak od razu je zdementuję. Zapewniam więc, że Organika w nadchodzącym sezonie zostanie z siatkarkami. Nie znikniemy też z nazwy.

Prezes nie chce jednak zdradzić, jaką sumę zamierza przekazać jego firma drużynie i czy wsparcie finansowe będzie porównywalne z tym z dwóch poprzednich sezonów. Tymczasem w klubie twierdzą, że Organika zostanie w nazwie tylko wówczas, kiedy utrzyma finansowanie na poziomie z dwóch minionych sezonów.Na pewno zostajemy w klubie, ale planujemy zmianę formuły wypłacania pieniędzy. Ma to związek z poprzednim słabszym sezonem. Teraz będzie tak, że jeżeli postawa siatkarek i trenera będzie satysfakcjonująca, to do klubu wpłynie bardzo dużo pieniędzy. Jeśli wyniki będą kiepskie, to będzie ich mniej – mówi Sylwester Szymalak. – Poza tym nie wyobrażam sobie dalszej współpracy, jeśli Organiki miałoby zabraknąć w nazwie drużyny.

Negocjacje trwają. Ostatnia propozycja nie jest dla nas satysfakcjonująca – zdradza z kolei Marcin Chudzik. – Nie ukrywam, że w tej sprawie rozmawiamy też z innymi firmami i nie wykluczam, iż w naszej nazwie, oprócz Organiki, może pojawić się jeszcze drugi sponsor. Zbilansowanie budżetu to w tej chwili największe zmartwienie szefów klubu. Na razie udało się zebrać dwie trzecie zakładanej sumy.

Tymczasem w piątek łódzkie siatkarki rozegrają sparing z beniaminkiem I ligi, Jedynką Aleksandrów Łódzki. To będzie ich pierwszy mecz podczas przygotowań do nowego sezonu PlusLigi oraz pierwszy pod wodzą trenera Mauro Masacciego. Z zespołem nie będą mogły zagrać kadrowiczki, czyli Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska. Obie są na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w hali przy ul. Skorupki w Łodzi. Wstęp wolny.

źródło: Express Ilustrowany, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved