Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > P. Zagumny: Reforma ustabilizuje poziom we wszystkich klubach

P. Zagumny: Reforma ustabilizuje poziom we wszystkich klubach

fot. archiwum

Nie milkną echa dotyczące zamknięcia PlusLigi. Zmiany zachodzące w polskiej lidze mają swoich przeciwników, jak i zwolenników. - Reforma rozgrywek pozwoli na to, by w lidze grały stabilne kluby - uważa najlepszy polski rozgrywający, Paweł Zagumny.

Nie powiem, czy jest to dobra czy zła decyzja, bo to się dopiero okaże. To pionierski pomysł, więc jest pewną niewiadomą. Myślę jednak, że to ustabilizuje poziom we wszystkich klubach, bo niektóre miały poważne problemy finansowe. To rozwiązanie ułatwi także organizację, chociaż z nią nigdy w polskiej lidze problemów nie było – uważa Zagumny.Należy też na to popatrzeć z drugiej strony – to nie zamknięcie. Jeśli ktoś będzie miał warunki, pieniądze i stworzy dobry zespół, to i liga będzie większa i ciekawsza. Ale to tylko projekt, który może trzeba będzie zmienić. Zobaczymy w praktyce – dodaje.

Jako główny aspekt mający przemawiać przeciw zmianom uważane są kwestie finansowe. Według wielu obecnie liczyć się będą jedynie najbogatsi. Zagumny uważa, że wcześniej nie było inaczej. – Prawda jest taka, że tylko te kluby, które mają duże budżety, mogą walczyć o najwyższe lokaty. Te, które ledwo wiążą koniec z końcem, są w samym ogonie. Reforma rozgrywek pozwoli na to, by w lidze grały stabilne kluby – mówi zawodnik.

Siatkarz uważa również, że nie będzie to miało niekorzystnego wpływu na rozwój młodych polskich siatkarzy. – Jeśli młody zawodnik będzie miał talent, chęć do pracy i miejsce do trenowania, jeśli będzie dobry, to na pewno dostanie swoją szansę, by się wybić. Tylko ciężką, wieloletnią pracą można dojść na szczyt – uważa rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który w tym roku odpoczywa od gry w reprezentacji Polski. – W kadrze występowałem przez 15 lat, więc myślę, że krótka przerwa mi się należała. To tylko jeden sezon – mówi Zagumny.Na pewno nie będzie łatwo. Myślę, że nie ma co się sugerować wynikiem sprzed dwóch lat. Turcja to już przeszłość, było minęło. Nie przejmowałbym się też słabym wynikiem w Memoriale Wagnera, bo to już też za nami – ocenia na koniec szanse swoich kolegów na zbliżających się mistrzostwach Europy.

Więcej w Przeglądzie Sportowym
Rozmawiał: Jakub Bochenek

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved