Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Na mistrzostwach nie opłaca się wygrywać?

Na mistrzostwach nie opłaca się wygrywać?

fot. archiwum

W Pradze, jak na siatkarskich mistrzostwach świata, Polacy znowu mogą stanąć przed dylematem: czy opłaca się wygrać mecz. Wszystko przez kontrowersyjne zasady - czytamy w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym.

Już na ubiegłych mistrzostwach dużo mówiło się o kalkulacjach i przepisach, które niszczą rywalizację. Tak jest i w tym roku. Nie opłaca się wygrywać – tak najprościej można to określić.

Po co te kombinacje? Najlepiej po prostu wygrać grupę i od razu awansować do ćwierćfinału. Wtedy unikniemy konfrontacji z Rosją na tak wczesnym etapie rywalizacji – mówi w Przeglądzie Sportowym prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Tylko, co jeśli noga się powinie i trzeba będzie awansować z innego, jak pierwsze miejsce? Kombinować? Liczyć i kalkulować? Na mistrzostwach świata polska reprezentacja tego nie robiła,  i jak na tym wyszła?Po raz kolejny zespołom daje się szansę do kombinowania. Już raz to przerabialiśmy podczas mundialu – mówi Michał Bąkiewicz, który tym razem zmagania kolegów obejrzy w domu przed telewizorem.

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved