Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > KS Pałac wraca ze zgrupowania w Cetniewie, teraz czas na sparingi

KS Pałac wraca ze zgrupowania w Cetniewie, teraz czas na sparingi

fot. archiwum

Pierwszy przedsezonowy test bydgoskiej drużyny odbędzie się w Legionowie. Zespół zagra tam m.in. z PTPS Piła, AZS Białystok i Organiką Łódź. Trener Rafał Gąsior jako jeden z niewielu ma komfort pracy ze wszystkimi zawodniczkami.

Bydgoska drużyna wyjechała do Cetniewa w ubiegłą środę. Trener Rafał Gąsior (zastąpił na tym stanowisku Piotra Makowskiego, który przeniósł się do Delecty) miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki.

Nad morze pojechała też 33-letnia Kubanka Mayvelis Martinez Adlum. Ta doświadczona zawodniczka może grać na pozycji atakującej lub przyjmującej. W Pałacu ma zastąpić Agatę Karczmarzewską-Purę, która tuż przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu zaszła w ciążę i poprosiła o rozwiązanie kontraktu.

W ubiegłym sezonie Martinez reprezentowała TPS Rumia, który z hukiem spadł z PlusLigi Kobiet. – Dołączyła do zespołu w trakcie rozgrywek. Początek miała słaby, ale pod koniec rozgrywek zaprezentowała się już z dobrej strony – ocenia najnowszy transfer swojego klubu trener Rafał Gąsior.Szkoleniowiec Pałacu liczy na doświadczenie Kubanki. Pewnie nie wszyscy kibice wiedzą, że w 2004 roku Martinez zdobyła w Atenach brązowy medal igrzysk olimpijskich. Co ciekawe, nowa siatkarka Pałacu grała wtedy na pozycji libero. W decydującym meczu Kuba ograła Brazylię 3:1.

Mayvelis Martinez Adlum to kolejna nowa twarz w KS Pałac. Wcześniej do zespołu dołączyły: Magdalena Mazurek z AZS Białystok (nazwisko panieńskie Godos), Natalia Ziemcowa z TPS Rumia, Julia Szeluchina z Organiki Łódź oraz Anna Grejman z SMS Sosnowiec. Dokooptowano także klubowe wychowanki: Martę Biedziak, Zuzannę Czyżnielewską, Ewelinę Krzywicką i Justynę Sosnowską. Ze starego składu pozostały jedynie Patrycja Polak i Marta Kuehn-Jarek.

W przyszły weekend bydgoszczanki pojadą do Legionowa na pierwszy przedsezonowy turniej kontrolny. Rywalami naszego zespołu będą ekipy PTPS Piła, AZS Białystok, Organiki Łódź, KS Murowana Goślina oraz miejscowej Legionovii.

PlusLiga Kobiet wystartuje 12 października. Tego dnia KS Pałac zagra na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved