Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Sowa: Walczymy o najwyższe cele

Joanna Sowa: Walczymy o najwyższe cele

fot. archiwum

Joanna Sowa, rozgrywająca polickiego Chemika po ostatnim turnieju w Szczecinie otrzymała nagrodę dla najlepszej rozgrywającej a jej zespół wygrał puchar. - Na pewno dużego zaskoczenia nie ma - mówiła po turnieju zawodniczka.

Gratulacje za zwycięstwo w turnieju i zebranie licznych nagród indywidualnych. Była to chyba jednak planowana wygrana?

Dziękuję bardzo. My gramy w wyższej lidze jak reszta dziewczyn z tego turnieju, więc na pewno dużego zaskoczenia nie ma. Dla nas jednak najważniejsze jest, by grać jak najwięcej bo nie mamy możliwości wielu wyjazdów na turnieje do zespołów z pierwszej ligi.

Jak byś oceniła finałowy mecz z Piastem? Z wysokości trybun pierwsze dwa sety to różnica klas, później jednak gospodynie podeptały wam nieco po piętach.W trzecim secie dziewczyny z Piasta trochę się podniosły, dzięki czemu wygrały. Ja myślę, że to jest bardzo dobry zespół i będzie na pewno gdzieś w czołówce II ligi. Fajnie, że są blisko nas i możemy grać ze sobą częściej.

Przed wami prawdopodobnie jeszcze nie jedno starcie z Piastem przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Jedno być może dojdzie do skutku w Pucharze Polski, drugie z kolei to turniej, którego będziecie gospodarzem.

Tak, za dwa tygodnie mamy turniej u siebie. Z tego co się orientuję będą tam już zespoły z pierwszej ligi, więc zarówno przed nami jak i Piastem cięższe zadanie. Na ten turniej będziemy musiały się już bardziej spiąć. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze w naszych przygotowaniach do ligi, więc bądźmy dobrej myśli.

Zawsze byłyście postrzegane jako zespół mocny w zagrywce a przede wszystkim niesamowicie ambitny i walczący o każdą piłkę. Teraz wasza charakterystyka trochę uległa zmianie, bo przecież podwyższyłyście blok i wzmocniłyście atak.

W końcu nie będziemy najniższym zespołem w lidze! Wszystkie dziewczyny, które do nas dołączyły mają ok 190 cm, więc to dla nas na pewno spore wzmocnienie na siatce.

Co twoim zdaniem pokażecie w zbliżającym się sezonie I ligi?

Jak zawsze, będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce.

Od kilku lat walczycie o to ‚najwyższe miejsce’ ale wciąż brak jasnej deklaracji, że gracie o awans. Jak zawodniczki odnajdują się w takiej niewdzięcznej trochę sytuacji, że z jednej strony macie już odpowiedni skład i doświadczenie, z drugiej zaś brak ze strony klubu wyraźnych oznak, że walczycie o najwyższe cele?

Przed ligą powinnyśmy przede wszystkim myśleć, żeby znaleźć się najpierw w tej czołowej czwórce. Jak to się z kolei uda, wtedy będziemy zastanawiać się co dalej.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved