Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Georg Grozer: Liczymy na swoją szansę

Georg Grozer: Liczymy na swoją szansę

fot. archiwum

W sobotę Polacy pod wodzą trenera Anastasiego rozpoczynają bój w europejskim czempionacie. Pierwszym rywalem Polaków będą Niemcy prowadzeni przez Raula Lozano, a w ich składzie, powracający do gry po kontuzji, atakujący Resovii Georg Grozer.

Zawodnik w ostatnim czasie miał przerwę spowodowaną względami zdrowotnymi. Od kilku miesięcy ma poważne problemy z krążeniem krwi w prawej ręce, ale wygląda na to, że najgorsze już za nim i że wystąpi w czesko-austriackim turnieju – Wszystko jest w porządku. Wiadomo, że moja dolegliwość jest na tyle poważna, że nie da jej się wyleczyć od razu i będę brał lekarstwa jeszcze przez dłuższy okres czasu. Najważniejsze jednak, że nie czuję już bólu w ręce i jestem zdolny do gry. Jadę z drużyną na mistrzostwa Europy, ale na pewno nie zdążyłem dojść do optymalnej formy i nie jestem jeszcze w takiej dyspozycji, w jakiej byłem choćby na ubiegłorocznych mistrzostwach świata. Aktualnie Jochen Schoeps prezentuje się lepiej ode mnie i to on powinien grać w podstawowym składzie na pozycji atakującego. Mam nadzieję, że ja dobrze spiszę się w roli zmiennika i pomogę zespołowi, jak tylko będę miał taką okazję – komentował skromnie atakujący.

Kadra Raula Lozano zainauguruje mistrzostwa meczem z Polakami. Dla jednej i drugiej drużyny wynik tego meczu może być kluczowy. Większość ważnych pojedynków w ostatnich latach w tej parze wygrywali Polacy. – Wiemy, że w tym sezonie polski zespół nie dysponuje optymalnym składem. To jest zupełnie inna drużyna niż ta, która grała w poprzednim roku. Być może ten odmłodzony i mniej doświadczony polski zespół zagra na większej świeżości i z dużą motywacją. My jednak liczymy na swoją szansę i chcemy wreszcie pokonać Polskę na mistrzostwach. Dla mnie jako zawodnika, który na co dzień gra w PlusLidze, zwycięstwo z polskim zespołem miałoby duże znaczenie – mówił na łamach "Dziennika Polskiego" Georg Grozer.

To kolejne mistrzostwa gdzie system gier pozostawia drużynom możliwość kalkulacji. – Znaleźliśmy się z Polską w bardzo silnej i wyrównanej grupie, w której wszystko może się zdarzyć. Praktycznie każdy z zespołów może pokusić się o wygraną tej grupy, a przynajmniej jest w stanie wygrać z innym rywalem. Dlatego nie jest łatwo przewidzieć, kto będzie pierwszy, drugi, itd. Wiadomo, że najlepiej będzie wygrać tę grupę, a w najgorszym wypadku zająć trzecie miejsce, żeby w ćwierćfinale nie trafić od razu na Rosję. Rosjanie są bowiem głównymi faworytami turnieju. Mistrzostwa powinny być jednak bardzo ciekawe. Spodziewam się, że turniej może przynieść kilka niespodzianek, zwłaszcza że w wielu zespołach są spore zmiany kadrowe w porównaniu do poprzedniego sezonu – zakończył zawodnik Resovii.* rozmawiała Karolina Korbecka

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved