Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksander Wołkow: Trzeba zgrywać się z kolegami z kadry

Aleksander Wołkow: Trzeba zgrywać się z kolegami z kadry

fot. archiwum

Reprezentacja Rosji jest już w Czechach, gdzie w sobotę rozpoczną się mistrzostwa Europy. - My musimy dojść do finału, dlatego trzeba wygrać z Estonią, Portugalią i Czechami - mówi środkowy bloku Rosjan, Aleksander Wołkow.

Aleksander Wołkow wzruszył ramionami na pytanie o formułę turnieju. – Spokojnie do tego podchodzę. Zresztą, trzeba grać a nie się zastanawiać. W finałowym turnieju Ligi Światowej musieliśmy zagrać pięć kolejnych trudnych meczów. Wtedy było ciężko – powiedział.

Środkowy reprezentacji Rosji wyjaśnił dlaczego zdecydował się na najbliższy sezon przenieść do Rosji i grać w Zenicie Kazań. – Rok 2012 będzie olimpijskim. Dlatego trzeba być w swoim kraju, zgrywać się z kolegami z kadry. Podpisując kontrakt z Cuneo myślałem o wygranej w Lidze Mistrzów. Niestety, zostaliśmy wyeliminowani przez mój były klub Dynamo Moskwa. W tych meczach z moich partnerów tylko Władimir Nikołow zagrał na sto procent swoich możliwości. U pozostałych nie widziałem jakiejś wielkiej woli odniesienia zwycięstwa. Z walki o pierwsze miejsce w Lidze Mistrzów nie rezygnuję – powiedział Wołkow.

Reprezentant Rosji zaznaczył jeszcze jedną przyczynę odejścia z Cuneo. – Dla zawodnika pierwszego tempa ciężko jest grać z takim rozgrywającym jak Nikola Grbić, który w Cuneo został – dodał na zakończenie.źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved