Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Spiridonow zdyskwalifikowany na pół roku

Spiridonow zdyskwalifikowany na pół roku

fot. archiwum

Przyjmujący Iskry Odińcowo oraz reprezentacji Rosji, Aleksiej Spiridonow, został wykluczony przez rodzimą federację siatkarską z gry na okres sześciu miesięcy. Oficjalnym powodem tej decyzji jest prowadzenie niesportowego trybu życia.

Aleksiej Spiridonow stał się znany siatkarskim kibicom podczas ostatniego sezonu rosyjskiej SuperLigi, podczas którego był jednym z najjaśniejszych punktów swojego zespołu. Jego Iskra Odińcowo prowadziła w tabeli ligowej po fazie zasadniczej, jednak niespodziewanie odpadła z walki o medale już w pierwszej fazie play-off. Po bardzo dobrym sezonie klubowym, Spiridonow znalazł się w kadrze Rosji na Ligę Światową i kilkukrotnie mogliśmy zobaczyć go na parkiecie, gdzie zazwyczaj prezentował się z dobrej strony.

Aleksander Jaremienko (prezes Rosyjskiej Federacji Siatkarskiej) wprost oznajmia, że przyczyną dyskwalifikacji zawodnika jest wielokrotne naruszanie zasad panujących w drużynie narodowej. – Ta kara została nałożona za naruszanie reżimu. Mówiąc wprost, za pijaństwo. Zarówno w roku poprzednim, jak i tym. Jedna z takich sytuacji miała miejscu po powrocie z Memoriału Wagnera, kiedy to Aleksiej zjawił się na treningu po całonocnej imprezie.

Prezes podkreśla także, że kara ta nie jest wbrew pozorom duża, bo ani zawodnik, ani jego klub nie poniosą żadnych innych konsekwencji. – Nie chodzi o to, żeby ukarać człowieka, a o to, żeby mu pomóc. Jeśli ten zawodnik zacznie prowadzić odpowiedni tryb życia, to będzie mógł wrócić do występów w klubie i reprezentacji.Na dwa lata zawieszony został także inny siatkarz Aleksiej Obmochajew. W tym przypadku nie znamy jednak żadnych szczegółów.

źródło: inf. własna, russiavolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved