Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Robert Strzałkowski: W sezonie zespoły nie będą grały dużo lepiej

Robert Strzałkowski: W sezonie zespoły nie będą grały dużo lepiej

fot. archiwum

- Do startu ligi zostały jeszcze trzy tygodnie. Wszystkie zespoły w sezonie dużo lepiej nie będą grały - mówi Robert Strzałkowski - trener AZS Politechniki Warszawskiej, którego podopieczne zajęły podczas towarzyskiego turnieju w Szczecinie trzecie miejsce.

Zakończyliście turniej w Szczecinie na trzecim miejscu. Czy jest to dla pana satysfakcjonujący rezultat?

Robert Strzałkowski:My tak nie mówimy, ale większość ludzi myśli, że jesteśmy faworytem swojej grupy i jednym z faworytów do awansu. Ja tak nie uważam. Mamy młode dziewczyny i tutaj pokazały one charakter, a jak będzie w lidze – zobaczymy. To są na razie turnieje przedsezonowe. Do startu ligi zostały jeszcze trzy tygodnie, aczkolwiek prawda jest taka, że te wszystkie zespoły w sezonie dużo lepiej nie będą grały. Ja jestem zadowolony, bo jesteśmy w czołówce.

A co pana zdaniem, mówiąc o czysto siatkarskich elementach, było najmocniejszą stroną zespołu w tym turnieju?Może nie mówimy tu o jakimś czysto siatkarskim elemencie, ale powiedziałbym, że była to atmosfera. Nie chciałbym powiedzieć, że część zespołów grała jakby trochę za karę, ale widziałem, że moje dziewczyny bardzo się angażowały. Bez znaczenia było to, czy wychodziła pierwsza szóstka, czy druga – dawały z siebie wszystko i myślę, że był to klucz do sukcesu w tym turnieju, który moim zdaniem był naprawdę fajnie zorganizowany. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Jakie są cele Politechniki Warszawskiej na ten sezon?

Oczywiście chcemy awansować do pierwszej ligi, ale życie pokaże, jak to będzie. Nie jesteśmy potentatem finansowym, ani organizacyjnym. Bazujemy na młodych i bardzo młodych zawodniczkach, ale jak pokazał chociażby ten turniej, nie grają pieniądze, ani organizacja, tylko charakter i umiejętności.

To był wasz ostatni przedsezonowy sparing?

W zasadzie to był nasz pierwszy turniej. Za tydzień jedziemy jeszcze do Łodzi, a na koniec 17 września do Łasku.

* rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved