Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Lis: Jest fajnie, a będzie jeszcze lepiej

Małgorzata Lis: Jest fajnie, a będzie jeszcze lepiej

fot. archiwum

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza wygrały rozegrany w miniony weekend turniej towarzyski w Raciborzu. W grze podopiecznych Waldemara Kawki widać jeszcze sporo niedociągnięć, ale jak zapewnia Małgorzata Lis, ma być coraz lepiej.

Pierwsze oficjalne spotkania w nowym składzie już za wami. Jak oceniłabyś te dwa spotkania rozegrane tutaj Raciborzu?

Małgorzata Lis:Jeśli chodzi o pierwszy mecz, to pierwsze koty za płoty. Mecz rozgrywany dosyć wcześnie, bo o godzinie 10:00, więc proszę nam wybaczyć wszystkie niedociągnięcia, których było niemało. Udało nam się wygrać, choć nie wyglądało to tak, jak byśmy tego chciały. Natomiast w drugim spotkaniu był i bardziej wymagający przeciwnik, i lepsza gra z naszej strony. Jesteśmy szczęśliwe, że wygrałyśmy, choć jak zwykle zdarzył nam się przestój w trzecim secie.

Ładnie zaczęłyście, ładnie skończyłyście, a po tym poznaje się charakter drużyny. Widać też było, że z rozgrywającymi rozumiecie się bardzo dobrze.Jest fajnie, a będzie jeszcze lepiej. Przyszły do nas dwie wspaniałe rozgrywające. Dziewczyny sypią nam praktycznie jakbyśmy się znały i grały razem od lat. Zresztą są to zawodniczki najwyższej klasy, więc jeśli chodzi o to, to nie było problemu.

A jak jest z przyjmującymi?

Jest w porządku i nie ma się czego obawiać. Debiut Kasi Urban myślę, że bardzo udany i może być z siebie zadowolona.

Dzisiaj zaprezentowałyście swoje siły przed nowym sezonem, ale inni też nie próżnowali. Jak oceniłabyś inne zespoły, bo słychać opinie, że liga może nie być tak mocna, jak w zeszłym sezonie.

Ja do końca nie wiem co o tym sądzić. Myślę, że więcej będziemy mogli powiedzieć po meczach i turniejach towarzyskich, na których się pewnie niejednokrotnie z naszymi rywalkami spotkamy. Oczywiście dochodzą do nas głosy, że potęgą ma być znów Muszynianka i zespół z Sopotu, ale już dziś zapewniam, że my nie będziemy stały i patrzyły na to, co one robią. Tak sobie myślę, że może i dobrze, że okrzyknięto ich faworytami, bo będzie mniejsza presja. Łatwiej gonić i bić mistrza.

Dzisiaj Magdalena Śliwa wzniosła w górę pierwszy puchar w tym sezonie. Drążąc temat zapytam – czy na koniec sezonu też będziecie miały takie uśmiechy jak teraz?

Głęboko w to wierzę. Robimy wszystko, żeby tak się stało. Ciężko pracujemy na treningach, a taki start jak dziś daje nam tylko potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Tym turniejem rozpoczęłyście ostatni etap przygotowań, czyli sparingi i turnieje towarzyskie. Dzisiaj zdobyłyście Racibórz, a co dalej?

Teraz spokojnie trenujemy w Dąbrowie i czekamy na Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Czas też na troszkę teorii (śmiech).

* rozmawiał Grzegorz Bargieła (mks.dabrowa.pl)

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved