Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kadra AZS Białystok wciąż potrzebuje uzupełnienia

Kadra AZS Białystok wciąż potrzebuje uzupełnienia

fot. archiwum

Środkowa i atakująca - zawodniczki na te pozycje powinny dołączyć do AZS Białystok w najbliższym czasie. Poszukiwanie środkowej jest związane z tym, że na angaż w dziewiątym zespole PlusLigi Kobiet minionego sezonu, nie ma co liczyć Ewelina Toborek.

Co prawda, Ewelina Toborek trenowała ostatnio z białostocką drużyną, zagrała nawet w jej barwach w Akademickich Mistrzostwach Polski (AZS zdobył złoto), ale prezentowała się bardzo słabo.

Bezwzględnie potrzebna w drużynie jest inna środkowa. Obecnie mamy w zespole tylko dwie zawodniczki na tę pozycję (Dominika Kuczyńska, Sinead Jack – red.). Jedynie z nimi rozpoczynać sezon niesie ze sobą duże ryzyko, bo zawsze może przytrafić się jakiś uraz czy coś podobnego. Mamy kilka kontaktów i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie. Może dołączy do nas jakaś młoda zawodniczka, która podjęłaby rywalizację z naszymi siatkarkami – stwierdza trener AZS-u, Wiesław Czaja.

Przydałaby się też jeszcze atakująca. Co prawda dołączyła do nas ostatnio Jelena Kowalienko, ale okazało się, że ona lepiej czuje się na przyjęciu. Z kolei mogące grać na tej pozycji Gosie – Cieśla i Właszczuk – są po kontuzjach, z ich dyspozycją może być różnie. Jest jeszcze Channon Thompson, ale jej w minionym sezonie brakowało stabilności, a jak będzie teraz, nie wiadomo, bo na razie przebywa na zgrupowaniu kadry. Dlatego być może dołączy do nas kolejna zawodniczka – dodaje szkoleniowiec białostockiej drużyny.* więcej w białostockiej "Gazecie Wyborczej"

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved