Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Angelina Grün wraca do reprezentacji Niemiec

Angelina Grün wraca do reprezentacji Niemiec

fot. archiwum

Angelina Grün - wielokrotna reprezentantka Niemiec i ówczesna liderka tej drużyny - trenuje obecnie ze swoją kadrą i znalazła się w 22-osobowej grupie siatkarek powołanej na mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną we Włoszech i w Serbii.

Zarówno szkoleniowiec jak i sama siatkarka starają się tonować emocje związane z ewentualnym powrotem tej zawodniczki do gry, ale po tygodniu treningów nie jest tajemnicą, że znakomita Niemka będzie przygotowywała się z reprezentacją Niemiec do europejskiego czempionatu. – Chciałam zobaczyć najpierw, jak poradzę sobie po długiej nieobecności i jak zareaguje na mój powrót drużyna. Powrót do siatkówki halowej to ogromne wyzwanie. Tempo w ostatnich latach znacznie wzrosło i na początku wszystko było dla mnie po prostu za szybkie. Ale każdego dnia idę do przodu, a koleżanki z drużyny znacznie ułatwiają mi ten powrót – deklaruje Angelina Grün.

Guidetti nie ukrywa jednak, że nie oczekuje cudów od zawodniczki, która mimo 272 występów w kadrze narodowej, z siatkówką halową nie miała od dwóch lat nic wspólnego. – Nikt nie wie, czy to się powiedzie – mówi trener Giovanni Guidetti.Angelina ma motywację, ale sama również nie wie, co się wydarzy. Jak jej ciało zareaguje na obciążenie – przecież prawie dwa lata nie grała w siatkówkę. Jeśli ma ochotę, kondycję i jeśli zespół jej w tym pomoże, to mogłaby być alternatywą na mistrzostwa Europy – przyznaje szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Ostatni raz „Grüni" zagrała w reprezentacji w 2008 roku w Halle w ramach kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Potem zdecydowała się na siatkówkę plażową i chciała w parze z Rieke Brink-Abeler awansować na igrzyska olimpijskie w 2012 roku. Niestety, ten pomysł raczej się nie sprawdził, a dodatkowo kontuzja Grün spowodowała przerwę w treningach tej pary, rezygnację z udziału w mistrzostwach Niemiec, a także ostatecznie decyzję o zakończeniu wzajemnej współpracy.Pomocny dla całej sytuacji okazał się fakt, że trener Guidetti przez cały ten czas utrzymywał kontakt z zawodniczką. – Zawsze mówiłem jej, że drzwi do reprezentacji są dla niej otwarte. Skoro pojawiła się po raz kolejny, trzeba tylko poczekać, aż uda jej się szybko przestawić z siatkówki plażowej na halową i aż opanuje technikę oraz schematy gry – kończy trener Niemek.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved