Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Amerykanka w Piaście Szczecin

Amerykanka w Piaście Szczecin

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że amerykańska siatkarka, Danielle Hepburn w nadchodzącym sezonie będzie broniła barw drugoligowego Piasta Szczecin. 24-letnia zawodniczka wcześniej grała w lidze francuskiej, a teraz ma wzmocnić szczeciński środek siatki.

W miniony weekend ekipa Piasta wzięła udział w turnieju towarzyskim, który został rozegrany na parkiecie Szczecińskiego Domu Sportu. Podopieczne Rafała Prusa zajęły w nim drugie miejsce, po porażce w meczu finałowym z Chemikiem Police. W turnieju tym nie brała jeszcze udziału Danielle Hepburn, która dopiero przed kilkoma dniami pojawiła się w Polsce. Ma ona wzmocnić szczeciński zespół. Wcześniej trener Prus miał do dyspozycji tylko dwie środkowe, czyli Aleksandrę Motyk oraz Sandrę Guzowską, a zakontraktowanie siatkarki z USA sprawi, że szkoleniowiec Piasta będzie miał możliwość rotacji na środku siatki. Amerykanka jest już ograną zawodniczką, bowiem przez ostatnie trzy sezony występowała ona we francuskim Terville Florange Olympic Club, z którym wywalczyła awans do PRO A.

W związku z tym, że w Polsce rynek jest już przebrany, działacze wraz z trenerem Prusem postanowili sięgnąć po amerykańską siatkarkę. – Jest możliwość grania jednej zagranicznej zawodniczki w zespole drugoligowym i z tej opcji skorzystaliśmy. Danielle jest ograną zawodniczką. Wierzę, że adekwatnie przyczyni się do tego, żeby nasze wyniki i jakość gry pomiędzy rozgrywającą, a środkową w ataku poszła do góry, bowiem chcielibyśmy, żeby rozkład punktów przeniósł się na wszystkie pozycje i żeby skrzydłowe nie musiały kończyć tylu piłek, a z dobrych przyjęć, abyśmy grali dużo środkiem – powiedział na antenie Polskiego Radia Szczecin trener Piasta, Rafał Prus.

Danielle HepburnData urodzenia: 28 sierpnia 1987
Pozycja: środkowa
Wzrost: 188 cm
Waga: 75 kg
Zasięg w ataku: 324 cm

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved