Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alberto Giuliani: Nowa Macerata to drużyna kompletna

Alberto Giuliani: Nowa Macerata to drużyna kompletna

fot. archiwum

Alberto Giuliani w okresie przygotowawczym ma do swojej dyspozycji zaledwie czterech zawodników. Pozostali trenują ze swoimi reprezentacjami i do klubu dołączą dopiero po mistrzostwach Europy. - Nie jest to łatwa sytuacja - mówi trener Lube Banca Macerata.

Skład Lube Banca Macerata na nadchodzący sezon ligowy przedstawia się imponująco. – Nowa Macerata to zespół kompletny pod każdym względem. Zawodnicy, których mam do dyspozycji doskonale potrafią się odnaleźć, czy to taktycznie, czy technicznie, w najróżniejszych sytuacjach – mówi trener drużyny, Alberto Giuliani, dodając, iż jest bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy, jaką wykonał ze swoimi podopiecznymi. – Mamy bardzo młody zespół, ale już bardzo profesjonalny. Ci zawodnicy w niedalekiej przyszłości udowodnią swą siłę.

Na chwilę obecną w przedsezonowych przygotowaniach bierze udział zaledwie czwórka zawodników – Igor Omrcen, Davidson Lampariello, Natale Monopoli i Jiri Kovar, który dołączył do drużyny dopiero wczoraj. – Jiri to gracz, który idealnie pasuje do mojej wizji drużyny. Cieszę się, że udało nam się go pozyskać w swoje szeregi. To jeden z najzdolniejszych młodych graczy na swojej pozycji, mam nadzieję, że zostanie w Maceracie jak najdłużej i tutaj będzie rozwijał swój talent, my zapewnimy mu ku temu odpowiednie warunki – chwali młodego przyjmującego Giuliani.

Pozostali zawodnicy obecnie znajdują się na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych, a do drużyny dołączą dopiero po mistrzostwach Europy. – Nie jest to ani dla mnie, ani dla dobra całej drużyny komfortowa sytuacja. Większość zawodników wróci do klubu na krótko przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, nie będzie czasu na odpowiednie zgranie się zespołu. Na początku współpraca najtrudniej będzie się układała na linii rozgrywający-środkowi. Całe szczęście, że Savani i Parodi trenują ze sobą tyle czasu, w ich przypadku nie będzie zatem kłopotów z brakiem zrozumienia w grze. Musimy być jednakże cierpliwi – zakończył Giuliani.Składy Lube Banca Marche Maceraty na sezon 2011/2012:
Rozgrywający: Dragan Travica, Natale Monopoli
Atakujący: Igor Omrcen, Ger Van Walle
Środkowi: Marko Podrascanin, Dragan Stanković, Alen Pajenk
Przyjmujący: Davidson Lampariello, Cristian Savani, Simone Parodi, Jiri Kovar
Libero: Jean-Francois Exiga

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved