Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wygrały wszystkie mecze i… zajęły drugie miejsce

Wygrały wszystkie mecze i… zajęły drugie miejsce

fot. archiwum

Zwycięstwem siatkarek AJD Częstochowianka Częstochowa zakończył się turniej o puchar rektora Akademii im. Jana Długosza i prezydenta Częstochowy. W rozgrywkach wzięły udział kluby drugiej i trzeciej grupy II ligi.

W dwudniowym turnieju zespoły grały systemem "każdy z każdym". Mecze kończyły się po trzech setach, a za każdą wygraną partię przyznawano jeden punkt. W skład uczestników weszły AJD Częstochowianka Częstochowa, SPS Politechnika Częstochowska, SMS LO II Opole i SMS PZPS Sosnowiec, które na co dzień występują w grupie drugiej II ligi. Stawkę uzupełniły siatkarki ŁMLKS Łask (grupa trzecia), które wygrały wszystkie turniejowe pojedynki 2:1. – Biorąc pod uwagę etap przygotowań, na którym jesteśmy, moim dziewczynom należą się słowa uznania. Mieliśmy okazję grać z zespołami z drugiej grupy II ligi, z którymi normalnie nie rywalizujemy, i zaprezentowaliśmy się całkiem dobrze. Trenujemy razem tak naprawdę dopiero od tygodnia, a warianty, które ćwiczyliśmy w turnieju z meczu na mecz wyglądały coraz lepiej – ocenia Bogdan Lipowski, trener ŁMLKS.

Zasada przyznawania punktów za każdy wygrany set okazała się korzystna dla gospodyń. Siatkarki Częstochowianki wprawdzie przegrały z łaskowiankami 1:2, ale pokonały pozostałe zespoły 3:0 i dzięki temu uplasowały się na pierwszym miejscu. – Mecze wygrywane bez straty seta były tak naprawdę łatwe, proste i przyjemne. Szczególnie cieszy zwycięstwo z rywalem zza miedzy, Politechniką Częstochowską, której w zeszłym sezonie ulegliśmy 0:3 i 1:3. Przegrana z zespołem z Łasku nie była jakąś srogą porażką. Mecz był bardzo wyrównany, ale było to ostatnie spotkanie w turnieju i moje zawodniczki były już trochę zmęczone – podsumował występ swoich podopiecznych Adam Łyczko, trener Częstochowianki. – Nie jesteśmy jeszcze w pełni gotowi do nowego sezonu. Stan naszych przygotowań oceniłbym na 70 procent. Są jeszcze pewne mankamenty takie jak sprawność czy szybkość, nad którymi będziemy jeszcze pracować, ale optymizmem napawa mnie fakt, że w turnieju pokazaliśmy ciekawą grę, urozmaiconą atakami z przesuniętej krótkiej, czy też z obiegnięcia na jedną nogę, tak więc można z optymizmem patrzeć w przyszłość – dodał.

Na trzech kolejnych miejscach uplasowały się zespoły, które na swoim koncie zgromadziły cztery punkty. Każdy z nich odnotował jedno zwycięstwo i trzy porażki.Komplet wyników:
AJD Częstochowianka – SMS LO II Opole 3:0
SPS Politechnika Częstochowska – SMS Sosnowiec 0:3

SMS LO II Opole – SMS Sosnowiec 3:0
AJD Częstochowianka – ŁMLKS Łask 1:2

SPS Politechnika Częstochowska – SMS LO II Opole 3:0
AJD Częstochowianka – SMS Sosnowiec 3:0

SPS Politechnika Częstochowska – ŁMLKS Łask 1:2
AJD Częstochowianka – SPS Politechnika Częstochowska 3:0

ŁMLKS Łask – SMS Sosnowiec 2:1
SMS LO II Opole – ŁMLKS Łask 1:2

Klasyfikacja końcowa:
1. AJD Częstochowianka Częstochowa 10 punktów
2. ŁMLKS Łask                                     8 punktów
3. SMS LO II Opole                              4 punkty
4. SMS PZPS Sosnowiec                       4 punkty
5. SPS Politechnika Częstochowska       4 punkty

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved