Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Świrydowicz: Cały czas się docieramy

Waldemar Świrydowicz: Cały czas się docieramy

fot. archiwum

LOTOS Trefl Gdańsk to tegoroczny beniaminek PlusLigi. W zespole nastąpiło kilka zmian personalnych. O komunikacji na boisku, zamknięciu PlusLigi a także o zmianach w Treflu opowiada środkowy Waldemar Świrydowicz, znany kibicom również jako Rysiu.

Jak na szybko oceniłby pan dzisiejszy sparing?

Waldemar Świrydowicz: To był kolejny sparing grany przez nas na zmęczeniu. Cały czas nasz obóz. Próbowaliśmy robić jak najmniej błędów, takie były założenia trenera. Było też parę innych założeń, np. żeby grać zagrywką w daną strefę – wykonywaliśmy to raz lepiej, raz gorzej. A sam wynik? Myślę, że nie jest najważniejszy. Ważne, że pograliśmy sobie długo i potrenowaliśmy.

Jak z waszą komunikacją i zgraniem na boisku?Sporo zawodników jest nowych, więc z komunikacją cały czas się docieramy. To nie będzie tak, że załapie z dnia na dzień, to będzie trwało do końca sezonu. Mam nadzieję, że już pod koniec sezonu będziemy dogadywać się już w stu procentach.

Gra pan w Treflu już kolejny sezon. Jak na przełomie tych lat zmieniało się oblicze zespołu?

Z roku na rok jest coraz lepiej organizacyjnie. Pan prezes się stara. Kierownik, trenerzy, co fakt się zmieniają, ale z roku na rok jest lepiej i coraz lepiej to wygląda. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele.

Co sądzi pan o zamknięciu PlusLigi?

Są tego plusy i minusy. Uważam, że może trochę stracić na widowisku. Przede wszystkim w tych meczach na dole tabeli. Myślę, że my jesteśmy graczami profesjonalnymi i każdy będzie chciał gać do końca. Nawet, jeśli to będzie ósme miejsce.

Rozmawiała: Agnieszka Wencel

źródło: volleylife.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved