Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparta Warszawa wygrała turniej w Łęczycy

Sparta Warszawa wygrała turniej w Łęczycy

W miniony weekend siatkarki Sparty Warszawa okazały się bezkonkurencyjne dla swoich rywali podczas turnieju towarzyskiego w Łęczycy. Warszawianki wygrały wszystkie spotkania z drugoligowymi przeciwnikami i zajęły pierwsze miejsce.

Siatkarki Sparty wygrały turniej w Łęczycy zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ ich rywalami były zespoły drugoligowe. Przygotowujące się do rozgrywek pierwszoligowych warszawianki przewyższały przeciwników nie tylko dosłownie, ale także doświadczeniem oraz taktyką. Nic więc dziwnego, że Sparta wygrała wszystkie swoje cztery spotkania nie tracąc nawet seta i bezdyskusyjnie zajmując pierwsze miejsce w turnieju. O wiele trudniejsze zadanie czeka je za tydzień, gdy zagrają w mocno obsadzonym turnieju w Radomiu. Wówczas ich przeciwnikami będą: AZS Jadar Politechnika Radom oraz ekstraklasowe zespoły AZS Białystok i Stali Mielec.

Dobrze na tle swoich przyszłych rywali w gr. 3 II ligi kobiet zaprezentował się zespół Nike Ostrołęka. Zespół z Ostrołęki pokonał po 2:1 Łódzki Klub Sportowy oraz UKS Ozorków, a z gospodyniami wygrał bez straty seta. Trzecie miejsce w łęczyckim turnieju zajęły siatkarki UKS Ozorków, czwarte ŁKS Łódź, który wygrał jedno spotkanie z MMKS. Gospodynie okazały się nad wyraz gościnne, przegrywając wszystkie spotkania.

Trenerzy wszystkich zespołów zgodnie jednak podkreślali, że wyniki spotkań w tym turnieju nie są jeszcze najważniejsze. Na niemal miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek drugoligowych dla tych drużyn było to pierwsze granie po ciężkim okresie przygotowawczym. Nike, MMKS Łęczyca i ŁKS zagrają w najbliższy weekend w kolejnym turnieju, tym razem w Łodzi. Rywalizować tam będą również z Jedynką Aleksandrów Łódzki, Energetykiem Poznań i AZS Politechniką Warszawską.