Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sobczyński/Krymarys bezkonkurencyjni w Łodzi

Sobczyński/Krymarys bezkonkurencyjni w Łodzi

fot. archiwum

W miniony weekend w Łodzi rozegrany został Turniej Finałowy XV Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej. Po raz pierwszy w historii zawody składały się dwóch oddzielnych turniejów rozgrywanych w kategorii kobiet i mężczyzn.

Finały były podsumowaniem całego cyklu turniejów eliminacyjnych, które odbywały się od maja br. Jak co roku, podczas rywalizacji finałowej 42 par, nie brakowało emocji i wspaniałej walki.

Turniej męski zdominowany został przez faworytów – byłych medalistów i reprezentantów naszego kraju – Michała Krymarysa i Jarosława Sobczyńskiego, którzy w finale pokonali w dwóch setach parę Konrad Biernacki i Damian Jakiel. W zgodnej opinii kibiców, na szczególne wyróżnienie zasłużył Michał Krymarys, na co dzień pracujący jako nauczyciel wychowania fizycznego, który swoją postawą na boisku wielokrotnie pokazał, że może być prawdziwym wzorem sportowca dla swoich uczniów i wychowanków. W meczu o trzecie miejsce warszawska para Sebastian Dryński/Filip Lipowski po niezwykle zaciętym meczu pokonała łódzki zespół – Krzysztof Kłaczek/Michał Kobierecki (2:0).

W turnieju kobiet – młodość górą. Zwyciężyły Paulina Czubak/Patrycja Lipińska, które pokonały parę Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz. Warto zwrócić uwagę, że dwie z tych zawodniczek to łódzkie siatkarskie nadzieje – Paulina Czubak jest tegoroczną brązową medalistką MP kadetek, a Martynę Witkowską będzie można oglądać w sezonie halowym w drugoligowej drużynie ŁKS. Trzecie miejsce wywalczyła para Agnieszka Cyrańska/Karolina Rogala (reprezentująca drugoligowy ŁMLKS Łask) po zwycięstwie nad drużyną Marta Raźniewska/Katarzyna Pakuła.Wyróżnienia otrzymali zwycięzcy rankingu Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi – wśród kobiet Paulina Czubak, a wśród mężczyzn ex aequo Maciej Michalak i Mateusz Skoneczny.

Podczas ceremonii zakończenia podsumowano również cały sezon amatorskich zawodów plażowych, których organizatorem, współorganizatorem lub patronem był Klub Sympatyków Piłki Siatkowej. W bieżącym roku udało się przeprowadzić 29 turniejów (w tym 14 męskich, 9 kobiecych i 6 par mieszanych), w których sklasyfikowanych zostało ponad 300 zawodników i zawodniczek. Turnieje odbywały się w Łodzi, Pabianicach, Głownie, Justynowie i Sulejowie. Zwycięzcami prowadzonego w tych turniejach rankingu zostali – Patrycja Lipińska i Andrzej Romanowski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved